Eva Franch i Gilabert : Alternative practices

Zdroj
UMPRUM
Vložil
Tisková zpráva
24.04.2018 08:30
Praha

V úterý 24. dubna 201818:00 hodin vystupí na pražské UMPRUM v místnosti 115 Eva Franch i Gilabert, hlavní kurátorka a výkonná ředitelka newyorské galerie Storefront for Art and Architecture, budoucí ředitelka britské AA School of Architecture a architektka katalánského původu, promluví na UMPRUM o alternativních modelech architektonické praxe.
Franch představí transformační proces od vlastní architektonické praxe k vedení jedněch z nejznámějších nezávislých architektonických institucí a brzy i škol na světě a své zásadní práce testující mutace architektonické práce jako OfficeUS, Competition of Competitions, Letters to the Mayor, No shame Storefront for Sale, Critical Halloween a v krátkosti promluví také o výuce, průběhu voleb a vlastních aspirací v rámci svého nadcházejícího ředitelství na Architecture Association School of Architecture.

Eva Franch je architektka, kurátorka, pedagožka a přednášející o experimentálních formách umění a architektonické praxe. Specializuje se na vytváření alternativních historií a budoucností architektury. Od roku 2010 je hlavní kurátorkou a výkonnou ředitelkou Storefront for Art and Architecture v New Yorku.
Franch je profesorkou na architektuře Cooper Union a působila na univerzitách Columbia University GSAPP, IUAV v Benátkách, SUNY Buffalo a na Rice University School of Architecture. Ve svých přednáškách, které realizuje po celém světe, se věnuje především tématům umění, architektury a důležitosti alternativních postupů při budování a porozu mění veřejnému životu ve vzdělávacích a kulturních institucích.Je držitelkou řady ocenění a stipendií a svou práci vystavovala v rámci mezinárodní scény, včetně FAD Barcelona, Vitra Design Museum a Bienále Shenzen Architecture. V roce 2014 byla Franch s projektem OfficeUS vybrána americkým ministerstvem zahraničních věcí k zastupovaání pavilonu Spojených států na XIV. Bienále architektury v Benátkách. Mezi její nejnovější publikace patří Agenda (Lars Muller, 2014), Atlas (Lars Muller, 2015) a Manual (Lars Muller 2017) v rámci OfficeUS. Nadcházející publikace zahrnují The Book of Architecture Books a Letters to the Mayor, která má být publikována v roce 2018.

Přednáška je v anglickém jazyce a vstup zdarma.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář