Co je architektura? přednáška Václava Aulického na FSv ČVUT

Zdroj
Iva Dvořáková, Spolek AS Plus
Vložil
Tisková zpráva
14.03.2018 08:05
Praha

Dejvice

Václav Aulický

Ve středu 14. března 2018 v 18:00 hodin se na Fakultě stavební ČVUT, Thákurova 7 uskuteční přednáška na téma Co je architektura? Jarní cyklus zahájí architekt Václav Aulický, český architekt a vysokoškolský profesor. Je absolventem FSv ČVUT. Jeho stavby mají hi-tech a postmoderní prvky.
V roce 1967 vystudoval architekturu na Fakultě stavební ČVUT v Praze, kde studoval obor architektura a stavba měst. Od 70. let pracuje v projekční organizaci Spojprojekt Praha a zabývá se především budovami pro spojové technologie a vysílači. Vede zde ateliér i po přeměně firmy na akciovou společnost a její privatizaci.
Do širšího povědomí se zapsal návrhem Žižkovské televizní věže, nejvyšší stavby v Praze. Vysílačem se začal zabývat už v roce 1978, ale dokončen byl až v roce 1991. Mezi jeho další stavby patří ohrožený Transgas či již odstraněná Automatická telefonní ústředna v Dejvicích.
Od roku 2005 působil zároveň i na Fakultě architektury ČVUT jako vedoucí ateliéru. Později se tamtéž habilitoval jakožto docent.
Přednáška proběhne od 18 hod v Ateliéru D, Fakulty stavební ČVUT v Praze.
Přednáška je zdarma a je přístupná veřejnosti.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články