Přednáška Matthiase Schulera v pondělí na FA ČVUT

Zdroj
Barbora Seifertová, FA ČVUT
Vložil
Tisková zpráva
11.11.2010 11:00
Přednáška

Matthias Schuler: High Comfort / Low Impact

From Buildings to Cities


FA ČVUT, Thákurova 7, Praha 6-Dejvice, posluchárna C210
pondělí 15. 11. 2010 od 18.00 hod.

Matthias Schuler (46) studoval techniku prostředí na TU Stuttgart a již během svého studia spolupracoval na mezinárodní úrovni s Frauenhoff Institutem, německým výzkumným ústavem pro techniku prostředí. Zúčastnil se celé řady projektů International Energy Agency – Solar heating & cooling programe. Mladý talentovaný inženýr již tehdy perfektně ovládal celou škálu simulačních programů, jimiž bylo možné ověřovat jak energetické chování budov, tak i předvídat důsledky jejich užívání.

Ihned po ukončení studia založil v blízkosti Stuttgartské TU vlastní „spin-off“ podnik TRANSSOLAR, který se stal během posledních 15 let špičkovou firmou zabývající se vývojem energetických konceptů budov a posléze i měst. Za pomoci sofistikovaných simulačních programů a rovněž díky výsledkům již letité praxe se stal Matthias Schuler žádaným odborníkem pro architekty i investory. Jeho metoda spočívá v konceptuální spolupráci s architektem a dalšími profesemi již od samého počátku projektu. Zásadní úvahy při formování architektonického konceptu jsou podpořeny paralelní tvorbou „energetického konceptu“, který je založen na jednoduchých zásadách termodynamiky. Významnou pomůckou v této paralelní metodě je průběžná simulace chování budovy, jež slouží jako faktický argument v odborné debatě.

Mezi klienty TRANSSOLARu patřili architekti Helmut Jahn, Stephan Behnisch, Norman Foster a mnoho dalších. Navrhoval energetické koncepty letiště v Bangkoku, hlavního sídla Deutsche Post v Kolíně nad Rýnem a dalších významných budov. Dnes je hlavním poradcem při vývoji „sustainable city“ MASDAR v Saudské Arábii….

Více ZDE
0 komentářů
přidat komentář

Související články