Pozvánka na výstavu a přednášku Masaharu Takasakiho v Liberci

Zdroj
x-fatul
Vložil
Tisková zpráva
10.02.2015 00:05
Masaharu Takasaki
monobito architecture

Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádá u příležitosti oslav 20. výročí svého založení výstavu a přednášku významného japonského architekta, profesora Kyoto University of Art and Design, čestného člena Royal Institute of British Architects MASAHARU TAKASAKI.
Přednáška Masaharu Takasakiho se bude konat dne 27. února 2015 od 18:00 hodin ve velké aule nově otevřené budovy G Technické univerzity v Liberci a následovat ji bude v 19:30 v předsálí velké auly budovy G vernisáž jeho výstavy, která zde bude k vidění až do 27. března 2015. Výstavu přivezla Fakulta umění a architektury z Benátek, kde byla vystavena v rámci mezinárodního Bienále Architektury 2014 v paláci Bembo v projektu “TIME SPACE EXISTENCE”
Masaharu Takasaki patří k nejoriginálnějším japonským architektům a je autorem řady velmi neobvyklých staveb napříč Japonskem. Jeho práce nejenom že nemá srovnání v tak široce různorodém poli, jakým je japonská architektura, ale ani v současné světové architektuře. Takasakiho návrhy kombinují organické a mytologické prvky. On sám popisuje svou architekturu jako „enviromentální bytost“, která je tvořena soustředěním vnitřního lidského vědomí a přírodní energie a propojuje lidství s kosmem. V současnosti se Masaharu Takasaki podílí svými návrhy na obnově osídlení zničeného v roce 2011 velkým zemětřesením, tsunami a jadernou havárií.
Profesor Takasaki se také zúčastní oslavy 20. výročí založení Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci, která se uskuteční 28. února 2015 od 18:00 hodin v Ateliéru Karla Hubáčka TUL.
Generálním sponzorem návštěvy profesora Masaharu Takasakiho v České republice je společnost ZAPA beton.
0 komentářů
přidat komentář

Související články