PechaKucha Night Prague Volume 13

Zdroj
PechaKucha Night Prague
Vložil
Tisková zpráva
27.05.2009 12:00


Třináctá PechaKucha Night Prague proběhne 18. června 2009
od 20.20 hodin v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3

Stručně o vystupujících:

Benzinka

V červnu 2006 se na opuštěné benzinové stanici poblíž Slaného uskutečnila první výtvarná akce. V návaznosti na ní vzniká projekt
Benzinka, který realizuje Ondřej Horák společně s Monikou Sybolovou. Benzinka dosud představila okolo třiceti autorů. Jde o jednodenní akce, díla zůstavají na místě, jsou postupně přeměňována, destruována. Extrémně otevřený prostor postupně podléhá vlivům počasí i zásahům lidí. Projekt funguje bez jakékoliv finanční podpory.
http://benzinka.ooz.hu

Jan Bubeníček
V pěti letech se rozhodl pod vlivem TV pořadu "Povídání s Břetislavem Pojarem", že se stane režisérem animovaných filmů. V šesti letech se rozhodl pod vlivem TV pořadu "Povídání s Hermínou Týrlovou", že si vezme za ženu Hermínu Týrlovou, režisérku animovaných filmů. V roce 1995 ztratil v rámci jednoleté praxe ve studiu Bratři v triku veškeré iluze o českém animovaném filmu, navíc zjistil, že Hermína Týrlová zemřela před více než deseti lety. V následujících letech vystudoval katedru animované tvorby FAMU, aby se pod vedením Břetislava Pojara stal režisérem animovaných filmů. V roce 2003 si zlomil nohu, načež se nechtěně stal odborníkem na filmovovou postprodukci. V roce 2008 se opil a stal se (k 1. 1. 2009) opět režisérem animovaných filmů.

Monika Drápalová (Atelier Modrá)
Absolventka VŠUP v Praze (ateliér oděvní tvorby) a mimořádného studia na DAMU (obor alternativní divadlo). Ještě během studia získala národní cenu Jeunes Créateurs de Mode v Paříži. V roce 1998 otevřela v Praze autorské studio Atelier Modrá. Roku 2001 přijala nabídku z francouzské asociace Village des Createurs a předvedla svoji autorskou módní přehlídku v Musée des Tissus v Lyonu, kde následně v Passage Thiaffait otevřela svůj druhý atelier Modrá. V letech 2003-2006 byla módní ředitelkou značky Korloff Couture Paris. Má za sebou mnoho realizací kostýmů pro film (např. Amerika Vladimíra Michálka), divadlo, videoklipy a reklamní kampaně. Za kolekci cache cache obdržela cenu Czech Grand Design 2008.
www.modra-fashion.cz

Dora Dutková
Vystudovala VŠUP v Praze, ateliér Ilustrace a grafiky. Absolvovala v roce 2007 a od té doby pracuje na volné noze jako ilustrátorka, tvoří komiksy a animované filmy. Před dvěma lety se stala členkou sdružení Kopr, které se zaměřuje především na tvorbu autorských, výtvarně bohatě pojatých knih.
www.koprbooks.org

Kurt Gebauer
Profesor atelieru veškerého sochařství na pražské VŠUP.
“Socha ve městě je legrace, recese, happening. Je to něco nepřirozeného, zdánlivě něco proti přírodě. Město bez sochy je však jak tělo bez duše…”
www.kurtgebauer.cz

Vít Havránek (tranzit)
Autor textů, výstav, přednášek. Ředitel inicitaivy pro současné umění tranzit.cz. Spoluautor právě probíhající výstavy Monument transformace, externí redaktor JRR Ringier, přednáší na VŠUP v Praze.
www.tranzit.org

David Kašpar (zahradaKC)
Programový ředitel multifunkčního kulturního centra zahradaKC na Jižním Městě v Praze, které se snaží svojí aktivitou měnit význam sousloví kulturní centrum z „komunistického kulturáku“ ke kulturnímu centru evropského střihu. Zahrada KC pracuje jak s místní komunitou, tak s mezinárodními partnery. Jedním z největších projektů je festival umění ve veřejném prostoru Street For Art, jehož druhý ročník se uskutečnil v květnu 2009 na několika místech Jižního Města. Zahrada tak dokazuje, že zajímavé věci se mohou dít a dějí i mimo centrum města a že sousedé můžou být rovnocennými partnery umělcům.
www.kczahrada.cz

Bohdan Kofila Heblík
Typický představitel mladé generace autodidaktických grafiků, kteří dosahují pozoruhodných výsledků, a jejichž výtvarné vidění začíná v poslední době ovlivňovat širší estetické povědomí v českých zemích. Děje se tak prostřednictvím užité tvorby, kde plakát, jakožto tradiční staromilský formát, zaujímá ústřední místo. Představitelům této generace je společná inspirace v komiksech, počítačových hrách a přímočaré kresbě filmových plakátů. Osobitý styl Kofily je navíc charakteristický extremní subjektivitou. Naivní forma místy záměrně popírá zavedená pravidla kresby a designu, obsah je prostoupen řadou konotací zcela soukromého charakteru. Některé práce dokonce připomínají podivnou hru nebo rébus, kdy lze jen těžko určit, komu byl skrytý vzkaz určen a proč autor do díla začlenil zdánlivě nesouvisející odkaz.
www.kofila.com

František Matoušek
Studium: 1993-1999 AVU Praha. Samostatné výstavy: Galerie Na bidýlku, Brno (1998), Galerie Malá Špálovka, Praha (1998), Galerie MXM, Praha (1999), Galerie Černý pavouk, Ostrava (2000), Galerie Tvrdohlaví, Praha (2000), Galerie MXM, Praha (2001), Galerie Václava Špály, Praha (2002), Galerie Sokolská 26, Ostrava (2003), Galerie Ars, Brno (2005), Galerie A.M.180, Praha (2006), Galerie ad astra, Kuřim (2006), Galerie České pojošťovny, Praha (2007), Galerie Caesar, Olomouc (2008), Galerie 5. patro, Praha (2009).

m4 architekti
Současná podoba atelieru, založeného v roce 2003 Miroslavem Holubcem a Matyášem Sedlákem, vznikla v roce 2006 spojením s Milanem Jirovcem po rozpadu kanceláře duma. Toto spojení umožnilo přenést naši práci - zaměřenou vždy na důsledné studium zadání a hledání koncepčního systému řešení - ze sféry malých zakázek i do oblasti větších investičních celků. Tato nová zkušenost je velkou výzvou a naše snažení o zachování pravdivého přístupu a neustálou inovaci běžných řešení je podrobováno každodenním těžkým zkouškám.
www.m4.cz

ov – a (opočenský valouch architekti)
Architektonickou kancelář založili Jiří Opočenský a Štěpán Valouch v roce 2007, po absolvování ČVUT a předchozí práci v kancelářích KAVA (Opočenský) a d.u.m. architekti (Valouch). Cílem práce studia je pro každé zadání hledat vždy znovu správnou odpověď, protože každý stavebník, místo i stavební program přinášejí nové souvislosti a úhel pohledu. Kancelář pracuje na různorodých projektech od návrhu rodinných domů po urbanistické řešení centra obce. Realizace rodinného domu Svitavy získala 1. cenu v soutěži Nový domov 2007 vypisovanou Ministerstvem pro místní rozvoj spolu s Českou komorou architektů.
www.ov-a.cz

Šárka Sodomková a Marek Sodomka
Oba jsou architekti, pracují spolu příležitostně. Studovali na FA ČVUT v Praze, poté 2 roky pracovali v Berlíně. Dále působili v pražských ateliérech Markéty Cajthamlové (Š. S. do r. 2001), D3A (M. S. dosud). Mají spolu 3 děti.

Jiří Střítecký (ATELIER 8000)
www.atelier8000.cz

Lukáš Veverka
Multidisciplinární designér, pro kterého je grafický design prostředek pro navigaci v informacích. Spolupracoval na redesignu České televize. V roce 2008 získal cenu Rocket Award za televizní grafiku na festivalu PromaxBDA Europe. Zakladatel projektu oborových workshopů Pellico5.
www.parasite.cz

Dramaturgie: Jana Kostelecká, Adam Gebrian, Jan H. Vitvar, Cyril Říha, Alan Záruba
Grafický design PKNP: Petr Štěpán (Studio Najbrt)
Speciální poděkování: Rostislav Koryčánek, Aleš Najbrt, Petr Volf
Kontakt PKNP: Jana Kostelecká, +420 736 533 232, info@pechakucha.cz

Partner PKNP v roce 2009: Autodesk
Projekt podpořili: BOOM TISK, Nadace české architektury, Hlavní město Praha
Mediální partneři projektu v roce 2009: Era 21, Radio 1, Reflex
0 komentářů
přidat komentář

Související články