offcity_architekti: Zdeňka Vydrová - Architektura a urbanismus Litomyšle

Zdroj
Šárka Zahálková / OFFCITY
Vložil
Tisková zpráva
11.12.2014 16:00
Zdeňka Vydrová

Poslední přednáška letošního cyklu na téma Rozvoje a plánování města nás zavede do nedaleké Litomyšle, k níž odborná architektonická veřejnost vzhlíží jako k městu, kde vzniká zajímavá a kvalitní architektura, která překračuje rámec regionu.

Architekturou a urbanismem Litomyšle nás 11. prosince 2014 v 19:00 hodin v pardubickém Divadle 29 provede architekta Zdeňka Vydrová, která zde od roku 1992 působí jako externí městská architektka. Jak sama píše: „Forma spolupráce a mé zařazení ve struktuře městské samosprávy se postupně hledalo.“ Jak toto hledání dopadlo a jaké výsledky přineslo, je již dnes možné spatřit ve městě, o kterém můžeme říci, že se stalo „salonem architektury“ přelomu tisíciletí a převzalo toto označení Hradci Králové.

Jak město dokázalo nalézt dobré architekty pro veřejné stavby? Jaká je zkušenost s architektonickými soutěžemi? Jaké jsou reakce místních obyvatel? Jaká bude další budoucnost tohoto města? Jaké další projekty se v Litomyšli chystají? A jaká je zkušenost externí spolupráce s městem?

Pořádá Offcity z. s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2014. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice, Ministerstva kultury ČR a Nadace české architektury.

Vstupné: 50 Kč

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články