Zlínský Centroprojekt loni zvýšil zisk o 68 procent

Vložil
ČTK
16.07.2008 12:25
Brno

Zlín - Zlínský Centroprojekt, který se zabývá především stavebně-inženýrskou a projekční činností v oblasti průmyslových i občanských staveb, dosáhl v loňském roce čistého zisku 30,3 milionu korun. Meziročně je to nárůst přibližně o 68 procent. Tržby společnosti za prodej vlastních výrobků a služeb činily 339,2 milionu korun a zůstaly téměř na úrovni roku 2006. Vyššího zisku firma dosáhla díky poklesu nákladů a také růstu produktivity práce. ČTK informaci zjistila z výroční zprávy společnosti uložené ve Sbírce listin.
    K nejvýznamnějším zakázkám, na kterých se loni Centroprojekt podílel, patří například stavba nového závodu Obal Brankovice pro společnost EMS-PATVAG, multifunkční učební blok s laboratořemi pro Univerzitu obrany v Brně, závod na výrobu speciálních vláken společnosti Slovkord v Senici na Slovensku nebo rozšíření čistírny odpadních vod v Královském pivovaru v Krušovicích.
    Firma se loni také podílela na přípravě projektové dokumentace technické infrastruktury pro připravovanou strategickou průmyslovou zónu v Holešově a vypracovala i dokumentaci k odkanalizování obcí nad luhačovickou přehradou.
    Tradice společnosti Centroprojekt sahá do roku 1925, kdy bylo založeno projektové oddělení stavebního závodu firmy Baťa. V roce 1992 se firma transformovala na akciovou společnost a následně byla privatizována. Společnost, ve které loni pracovalo v průměru 163 zaměstnanců, patří k nejvýznamnějším domácím projektovým a inženýrským firmám.
    K rozvoji zahraničních aktivit založil Centroprojekt v minulosti dceřiné společnosti v Brazílii, Chile a na Slovensku.
0 komentářů
přidat komentář