Zlínská univerzita vystavuje v Uh. Hradišti vznikající komplex

Zdroj
Michaela Bradová
Vložil
ČTK
07.01.2007 20:55
Uherské Hradiště

Uherské Hradiště - Zlínská Univerzita Tomáše Bati vystavuje v  těchto dnech v Uherském Hradišti podobu právě vznikající Kongresového a univerzitního centra. Univerzitní komplex, který navrhla světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, se staví v centru Zlína. Celkové náklady na jeho výstavbu jsou odhadnuty na téměř jednu miliardu korun. Výstava představuje i  možnosti studia na univerzitě, která jednu ze svých částí loni otevřela také v  Uherském Hradišti. ČTK to řekla mluvčí uherskohradišťské radnice Petra Zemčíková.

    Expozice nazvaná Univerzitní centrum ve Zlíně - Tvoříme architekturu třetího tisíciletí se skládá z počítačové vizualizace exteriérů a interiérů budoucího komplexu, fotografií současných budov univerzity a doprovodných textů. Jeden z panelů je věnován informacím o autorce projektu, architektce Evě Jiřičné.
    Výstavu univerzita v loňském roce prezentovala na několika místech v republice. Projekt zhlédli například lidé ve Zlíně, Brně, Praze nebo v Karlových Varech. Smyslem výstavy je podle organizátorů prezentovat široké veřejnosti velkolepý projekt, který je nejvýznamnější investicí na území Zlína od takzvané baťovské éry. "Celkem výstavu zhlédl více než jeden milion návštěvníků," uvedla kancléřka univerzity Andrea Kadlčíková.
    Kongresové a univerzitní centrum je společným projektem zlínské radnice a univerzity. V  univerzitní části bude knihovna, aula a přednáškové sály. V části určené pro kongresové účely bude velký sál, sídlit tam bude i zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů.
    Zatímco univerzita získala na výstavbu své části půlmiliardovou dotaci, město musí kvůli problémům s penězi postavit kongresové centrum na etapy. Radnici se nepodařilo získat dostatek peněz z Evropské unie či státního rozpočtu. Rozdělením na etapy se chce vyhnout případným problémům s  financováním. Dokončení univerzitního centra je však naplánováno již na prosinec letošního roku.
    V Uherském Hradišti si lidé mohou projekt prohlédnout v  místním gymnáziu. Výstava tam potrvá do 12. ledna.
0 komentářů
přidat komentář