Zlín vyhlásí soutěže na modernizaci centra města

Vložil
ČTK
26.01.2011 21:05
Zlín

Zlín - Nové vedení zlínské radnice, které vzniklo po loňských podzimních komunálních volbách, vyhlásí několik architektonických soutěží na úpravu centra Zlína. Novinářům to dnes oznámil radní Pavel Jungmann (M.O.R.). Předchozí vedení přitom počítalo s tím, že architektonický návrh na řešení celého prostoru zpracuje společnost AI-DESIGN architektky Evy Jiřičné. Investice do úprav přijde na několik desítek milionů korun.
    Bývalé vedení radnice v čele s primátorkou za ODS Irenou Ondrovou se tehdy odvolávalo na skutečnost, že jde o okolí Kongresového centra a objekt za několik stovek milionů korun pochází z dílny architektky Jiřičné. "Společnost AI-DESIGN jsme oslovili proto, aby tam byla logická návaznost v pojetí toho celého prostoru," uvedla tehdy Ondrová.
    Nově se jednotlivé soutěže budou vztahovat na náměstí Práce, park Komenského, náměstí T. G. Masaryka, prostor mezi obchodním domem Prior a tržnicí, tržiště Pod Kaštany včetně zastávky veřejné dopravy.
    Opoziční zastupitel Ondřej Andrys dnes ČTK řekl, že důležité je, aby jednotlivé části byly architektonicky propojené. "To uvidíme až ve výsledku, na který jsme samozřejmě zvědaví. Jen doufám, že tyto kroky nezpomalí celý proces přeměny tohoto prostoru," dodal.
    Jako první se rekonstrukce dočká podchod spojující tovární areál s náměstím Práce. Investice bude rozdělená do tří etap. Zásadní bude podle Jungmanna už první z nich, kdy radnice chce vybudovat výtah, zmodernizovat vnitřní části podchodu, opravit veřejné sociální zařízení, vybudovat osvětlení a kamerový systém a zrekonstruovat technické zázemí podchodu.
    "Zásadní změnou budou demolice nadzemních objektů, které jsou nevyhovující a narušují architektonický koncept lokality. Budou nahrazeny elegantními prosklenými výstupy," popsal plány Jungmann. Práce začnou pravděpodobně v červnu příštího roku a skončí v únoru 2013.
    Po loňských říjnových volbách ve Zlíně se kompletně obměnilo vedení radnice. Koalici uzavřeli TOP 09, STAN, M.O.R. - za Morální očistu radnice, Zlínské hnutí nezávislých, VV a lidovci. V opozici usedli zástupci ODS a ČSSD, kteří s KDU-ČSL tvořili v minulém volebním období koalici, a komunisté.
0 komentářů
přidat komentář

Související články