Zelení v Ústí nechtějí v centru města další hypermarket

Vložil
ČTK
23.01.2007 13:45
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústeckým zeleným se nelíbí výstavba dalšího hypermarketu, který má vyrůst v centru Ústí nad Labem u Spolchemie. Tvrdí, že v  krajském městě je podobných obchodů dost. Navíc hypermarket způsobí podle nich v  této lokalitě velký nárůst dopravy. Proto začali sbírat podpisy pod petici Ne hypermarketům v centru Ústí. "Prvoplánově jsme počítali, že získáme na 3500 podpisů," řekl dnes novinářům předseda ústecké městské organizace Strany zelených Dušan Oslej. Ústí nad Labem má zhruba 97.000 obyvatel.

    Petiční archy mají nyní k dispozici členové a příznivci strany, kteří je budou rozšiřovat dál. Zatím nejsou pevně stanovená místa, kde petice budou připraveny k podpisu. Kampaň by měla trvat do konce února. Pokud o ni bude mezi občany zájem, můžeme sběr podpisů prodloužit, poznamenal Oslej.
    Zelení se podle něj domnívají, že vydané územní rozhodnutí je v rozporu se zákonem, protože nerespektovalo práva všech účastníků územního řízení. Zeleným se již jeden ozval a sdělil jim, že podal stížnost na krajský úřad. ČTK se nepodařilo s tímto stěžovatelem spojit. Mluvčí města Milan Knotek ČTK řekl, že územní rozhodnutí bylo vydáno loni 4. prosince. Je plně v souladu s územním plánem města a je platné, uvedl mluvčí.
    V místě, kde má být do konce roku 2008 obchodní centrum, je zhruba dvacítka domů z konce 19. a počátku 20. století. Po letech devastace začaly některé objekty ožívat. Zelení poukazují na to, že řada domů byla opravena, v některých se objevily obchůdky a další provozovny. Zelení upozorňují na to, že v centru města už nyní vyrůstá řada nových budov včetně obchodních center. Je to například palác Zdar na Mírovém náměstí, či Forum u  kostela se šikmou věží. Mají obavu, že některé nové objekty by mohly zůstat prázdné.
    Zelení v Ústí nad Labem mají 55 členů. V loňských komunálních volbách neuspěli: získali jen jednoho obvodního zastupitele. Byly ale doby, kdy měli zastoupení na obvodních radnicích a náměstka primátora.
0 komentářů
přidat komentář