Zámeckou zahradu v Mikulově obnoví podle projektu Ivara Otruby

Vložil
ČTK
22.02.2014 20:00
Mikulov

Ivar Otruba

Mikulov (Břeclavsko) - V Mikulově začne na jaře rozsáhlá obnova zanedbané zámecké zahrady. S využitím dokumentů z archivu a historických skic získají původní barokní podobu. Její brány se otevřou veřejnosti v létě příštího roku. Práce přijdou na 25 milionů korun, přičemž přibližně 70 procent zaplatí na dotacích EU, řekl ČTK ředitel mikulovského regionálního muzea, jež sídlí na zámku, Petr Kubín.
    V zahradě jsou nyní přestárlé a přerostlé dřeviny. Je třeba je vykácet a nahradit novými. Ze zahrady pod zámkem se tak naskytne výhled nejen na historický objekt, ale i Svatý kopeček a Dolní Rakousy.
    Nyní má zahrada zčásti styl anglického parku a zčásti je upravena barokně. Anglický park v těchto místech není vhodný, je nepůvodní. Tvůrce projektu obnovy areálu, architekt Ivar Otruba, zvolil obnovu v původním barokního stylu. Prostor proto obohatí nové květiny, ozdobné keře i další prvky.
    Se zámkem byla zahrada propojena schodištěm, jež vedlo na jeho terasu a do jeho sally terreny, tedy rozlehlého sálu v přízemí. Schodiště bylo za komunismu vybouráno, nyní bude obnoveno.
0 komentářů
přidat komentář

Související články