Zámecká zahrada v Hranicích prochází proměnou

Vložil
ČTK
18.08.2014 12:45
Hranice (Přerovsko) - Hranice na Přerovsku zahájily rozsáhlou rekonstrukci zámecké zahrady. Park ležící v centru města projde proměnou za téměř 18 milionů korun, město na projekt získalo dotace. Jeho součástí je kromě rekultivace veřejné zeleně vybudování multifunkčního objektu pro volnočasové aktivity. Po rekonstrukci obyvatelé města navíc získají nové propojení mezi Čechovou a Jiráskovou ulicí. ČTK to řekl mluvčí radnice Petr Bakovský.
    Zámecká zahrada je v historickém jádru města, pozemek je nyní nevyužitý a neudržovaný. "Cílem projektu je komplexní rekonstrukce zámecké zahrady ležící v centru města - v městské památkové zóně. Zahrnuje stavební úpravy, jako je vybudování multifunkčního objektu volnočasových aktivit, vodního prvku a rekultivaci plochy veřejné zeleně včetně dětských prvků," uvedl mluvčí radnice.
    Pro pěší bude zahrada propojovat po rekonstrukci Čechovu ulici s areálem zámku a dále s Jiráskovou ulicí nebo Pernštejnským náměstím. "V návrhu je toto propojení uvažováno také jako bezbariérové," uvedl mluvčí. Město také plánuje, že v hospodářském objektu vznikne prostor pro různé aktivity včetně sportovních či kulturních. Zahrada bude oplocená s přístupovými uzamykatelnými branami. Veřejnosti by měla být přístupná během dne.
    "Stavba je nyní na počátku, začali jsme 6. srpna. Práce by měly skončit do 11. května příštího roku," řekla dnes ČTK Pavla Hynčicová z oddělení investic hranické radnice.
    Zámecká zahrada se ve městě stane druhou zrekonstruovanou zelenou plochou za poslední dobu. Předloni město otevřelo více než sto let staré sady Československých legií, které prošly nákladnou rekonstrukcí za 18 milionů korun. V sadech lidé najdou opravené cesty, altány i nová dětská hřiště. Myslelo se i na nové vyhlídky na řeku Bečvu.
0 komentářů
přidat komentář