Začala demolice dětského pavilonu nemocnice v Novém Městě na Moravě

Vložil
ČTK
23.08.2017 13:20


Nové Město na Moravě - Bourací bagr začal dnes rozebírat starou budovu dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Na jejím místě vybuduje Kraj Vysočina jako zřizovatel nemocnice do konce roku 2018 nové dětské oddělení. Nový pavilon by měl zdravotníkům umožnit poskytování zdravotnických služeb odpovídajících současnosti. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.


Dětští pacienti jsou po dobu výstavby nového pavilonu umístěni na ostatních odděleních nemocnice. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho tři lůžka budou vyčleněna pro intermediární péči. Kapacita se v porovnání se starým oddělením zvětší o pět lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, vznikne také zázemí pro děti a rodinný doprovod.

Novoměstská nemocnice o výstavbu nového dětského oddělení usilovala už delší dobu. Stará budova, jejíž některé části pocházely z 50. let minulého století, už neposkytovala pacientům ani zdravotníkům potřebný standard. "Byla nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám," uvedl technický náměstek nemocnice Jiří Drdla. Nová budova je podle něj koncipovaná jako pasivní dům, takže by měla přinést úsporu provozních nákladů.

Stavba by měla skončit koncem listopadu 2018. Náklady by měly dosáhnout téměř 72 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články