V Ústí začala stavba Paláce Zdar

Vložil
ČTK
20.04.2006 12:20
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Na ústeckém centrálním Mírovém náměstí začala výstavba víceúčelového objektu s názvem Palác Zdar. Základní kámen stavby, v níž budou služby, obchody i byty, dnes položil Jakub Zavoral ze společnosti AZ Sanace, která je investorem. Náklady na vybudování pěti nadzemních a tří podzemních podlaží jsou zhruba 300 milionů korun.

"Otevření předpokládáme na podzim 2007," řekl ČTK Zavoral. Stavbu by mohl zdržet archeologický průzkum. "Doufáme ale, že termín stihneme," dodal Zavoral.
V objektu bude parkoviště, supermarket, butiky, restaurace a luxusní byty. Právě budování podzemních podlaží, kde bude 175 míst k parkování, je podle Zavorala nejnákladnější částí stavby.
V komplexu, který vyroste na místě, kde kdysi stával soud a restaurace Zdar, bude mít sídlo také Česká pošta. Plánované multikino v budově nebude. "Nedohodli jsme se na podmínkách provozu, kina nahradí restaurace, kanceláře a obchody," uvedl Zavoral. Navíc multikino by mělo být součástí areálu, jenž se chystá stavět v sousedství Mírového náměstí společnost AM Development.
Město prodalo investorovi pozemek o rozloze zhruba půl hektaru za 2100 korun za metr čtvereční. "Občané, kteří bydlí v  centru, určitě uvítají, že zde bude supermarket, jenž ve středu města zatím chybí," uvedl náměstek primátora Jan Kubata.

Autory projektu jsou: Jan Jehlík Architektonická Kancelář a Müller Reimann Architekten

> vizualizace projektu naleznete ve zprávě Palác Zdar se začne v centru Ústí stavět na přelomu roku
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Už bylo na čase
Pietro
20.04.06 06:07
?
ra
26.06.08 11:56
Staré dobrý časy..
Pedro Gonzáles
27.06.08 12:53
zobrazit všechny komentáře

Související články