V Rychnově nad Kněžnou začala stavba stanice hasičů

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
26.05.2009 14:10
Rychnov nad Kněžnou

Hasičská stanice v Maastrichtu (Neutelings Riedijk, 1999)
Rychnov nad Kněžnou - V Rychnově nad Kněžnou dnes začala stavba nové požární stanice za 203 milionů korun. Vyroste na okraji města u hlavní silnice směřující k průmyslové zóně Kvasiny. Hotová by měla být příští rok v  srpnu. Nyní profesionální hasiči v Rychnově využívají nevyhovující objekt v  blízkosti rychnovského zámku v historickém centru města.
    "Současná stanice již stavebně ani technicky nevyhovuje a její rekonstrukce ani rozšíření není možné," řekl ředitel hradeckých krajských hasičů František Mencl. Základem nové stanice budou garáže pro 14 hasičských vozidel. Vedle zázemí pro hasiče a prostor pro krizové řízení v ní budou i učebny, tělocvična a venkovní sportoviště.
    Nová stanice je součástí více než miliardové investice státu a kraje do rozvoje průmyslové zóny Kvasiny, v níž sídlí automobilka Škoda Auto. Díky nové stanici se výrazně zkrátí dojezdové časy hasičů do průmyslové zóny. "Tím se výrazně sníží náklady investorů na požární ochranu objektů," uvedl hradecký hejtman Lubomír Franc. Hlavní část státní podpory zóny Kvasiny jde do silnic, nemocnic, škol a čistíren odpadních vod.
    Stanici postaví stavební firma VCES, která už v minulosti některé projekty pro hasiče dělala. "Staveniště jsme převzali 11. května. Na realizaci projektu máme 15 měsíců," uvedl místopředseda představenstva VCES Martin Bašek.
    Vedle stanice v  Rychnově hradečtí krajští hasiči nyní budují požární stanici na okraji Hradce Králové ve čtvrti Kukleny nedaleko dálnice D11. Jejich zásahy na dálnici a v  celé západní části okresu by díky nové stanici měly být výrazně rychlejší. Stanice by měla být hotová do konce letošního roku.
    Nová stanice za přibližně 30 milionů korun by také měla v budoucnu vyrůst ve Dvoře Králové nad Labem. V nynější stanici vedle kostela v centru města jsou hasiči v nájmu a pracují v nevyhovujících podmínkách.
0 komentářů
přidat komentář