V Praze 6 začala demolice částí dvou funkcionalistických vil

Vložil
ČTK
22.09.2015 20:55
Praha

Ladislav Žák: Vila Čeněk (1931-32)
Praha - V Praze 6 začala demolice částí dvou vzácných vil. Tentokrát jde o bourání části funkcionalistických domů na Babě, známých jako Čeňkova a Košťálova vila. ČTK to zjistila z dopisů náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) radnici Prahy 6 a magistrátnímu odboru památkové péče. Dopisy má ČTK k dispozici. V minulosti padly dvě vily ve starých Střešovicích nebo na Ořechovce.

    Domy se nachází v ulici Na Ostrohu. Mají tam vzniknout dvě podsklepená stání pro automobily. Podle dopisu, který poslali radnici Prahy 6 obyvatelé okolních domů, navíc před garáží vznikne další vybetonovaná plocha pro parkování aut a zhorší se životní prostředí.
    V minulosti bylo v Praze 6 zbořeno několik vil, naposledy se bourání týkalo vily na náměstí Před Bateriemi nedaleko evangelického kostela ve Střešovicích. Z historicky cenné lokality Ořechovka pak bez povolení zmizely dvě vily. Jedna z nich patřila známé módní návrhářce Blance Matragi. Za obě demolice úřady vyměřily sankce. Pokutu pro Matragi ale nakonec magistrát zrušil.
0 komentářů
přidat komentář

Související články