V parkovacím domě u Ještědu se hýbou nosníky, nic prý ale nehrozí

Zdroj
Miloslav Lubas
Vložil
ČTK
21.02.2009 20:50
Liberec

Liberec - Ve velkém parkovacím domě pro mistrovství světa v  klasickém lyžování, který stojí u skokanského areálu na Ještědu, se prohýbají nosníky. Motoristům ale žádné nebezpečí nehrozí, stavba je v dobrém technickém stavu, řekl dnes ČTK náměstek libereckého primátora Ondřej Červinka.
    "Nejde o žádnou závadu. Pohyby nosníků jsou dokonce žádoucí. Formují se podle zátěže na horní ploše parkoviště," upozornil Červinka. Město parkovací dům prověřilo okamžitě poté, co obdrželo od ČTK informaci o obavách jednoho z  řidičů.
    "Když jsem jel nedávno v parkovacím domě po podlahové desce, prohýbala o několik centimetrů a pružila. Lekl jsem se. Navíc jsem viděl, jak se beton na povrchu drolí a místy vykukuje výztuž," uvedl motorista.
    Podle Červinky ale řidičova slova neodpovídají skutečnosti. Při prosincové kolaudaci město reklamovalo drobné vady na povrchové úpravě horního parkoviště. "Objevily se asi na 15 procentech plochy a stavební firma je odstraní do května letošního roku. Na bezpečné parkování při mistrovství světa nemají vliv," prohlásil Červinka.
    Parkovací dům pod Ještědem se skládá ze železobetonového montovaného skeletu a ze železobetonové desky s výztuží z takzvaných KARI sítí. Nosníky ve tvaru T jsou dlouhé zhruba 17,5 metru. Do parkovacího domu se vejde na 400 aut.
0 komentářů
přidat komentář