V Olomouci u vlakového nádraží vzniká kongresové centrum

Vložil
ČTK
07.09.2011 15:30
Olomouc

Olomouc - Demolicí rozsáhlého komerčního objektu zahájili v těchto dnech v Olomouci stavbaři přípravu území pro budování moderního kongresového centra s názvem CPI City Center, jehož součástí bude i zrekonstruovaný hotel Sigma. Polyfunkční komplex s hotelem má v prostorách před olomouckým vlakovým nádražím stát během následujících dvou let. Developerská skupina CPI do projektu hodlá investovat přes půl miliardy.
      Dosavadní komerční objekt a společenský sál sousedící s hotelem Sigma začaly buldozery srovnávat se zemí na začátku září. "Demolice zabere asi měsíc, odstraňování sutin další dva. Hygienické podmínky pro tyto práce byly stanoveny velmi přísně a my je budeme striktně dodržovat, bourací práce by tak neměly okolí zatížit víc, než je nezbytně nutné," uvedl projektový manažer CPI Group Ondřej Vala.
      Na místě zbouraných objektů vyroste kancelářská budova a moderní víceúčelové kongresové centrum. Hlavním nájemcem kanceláří se stane Raiffeisenbank. Sousedící hotel Sigma čeká kompletní odstrojení fasády i vybourání veškerých vnitřních konstrukcí. "Z budovy hotelu zůstane holý skelet. Rekonstrukcí hotel získá kompletně nové moderní technologie, zcela nový interiér včetně vybavení a novou fasádu a parkování v podzemních garážích. Hotel bude díky úsporám energie ekologičtější a zlepší se i ekonomika provozu," popsal Vala. Hotel bude začleněn do sítě mezinárodní značky Clarion, která má přísná kritéria pro hotelové standardy. Podle manažera rekonstrukcí výrazně vzroste celkový komfort a kvalita služeb.
      Kongresové centrum se šesti salónky a hlavním sálem pojme až 1400 lidí. Kongresoví hosté, ubytovaní i veřejnost budou moct nechat auta v  dvoupatrovém podzemním parkovišti i na venkovních parkovacích stáních. Po rekonstrukci bude v hotelu přes 120 pokojů a restaurace s kapacitou přes 400 hostů.
      Samotná výstavba komplexu začne koncem tohoto roku, s dokončením kanceláří počítá skupina v první polovině roku 2013. Hotel by se měl návštěvníkům otevřít v druhé polovině uvedeného roku.
      První projekt tohoto druhu otevřela CPI Group letos na jaře v Ústí nad Labem. Olomoucké centrum je tak druhým v pořadí z připravované celorepublikové sítě. Skupina CPI Group se zaměřuje na development a investice do rezidenčních projektů, pronájem komerčních objektů, budování a pronájem hypermarketů a hotelů. Připravuje také průmyslové zóny a logistické parky. Skupina se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991.
0 komentářů
přidat komentář