V objektu kina Elektra bude pasáž s obchody, možná je tržnice

Zdroj
Eva Barborková
Vložil
ČTK
03.10.2007 19:05
Pardubice

Plzeň 2. října - Kolem nedávno započaté rozsáhlé rekonstrukce objektu kina Elektra v centru Plzně visí otazníky. Prostor už nebude s největší pravděpodobností sloužit jako kino ani jako multikulturní zařízení, jak doufala plzeňská radnice. V objektu vyrůstá pasáž s obchody, s největší pravděpodobností půjde o vietnamskou tržnici, řekl ČTK úředník z magistrátu. Změnu využití objektu, v němž dělníci upravují vnitřní prostory podle stavebního povolení z roku 1998, potvrdil také tajemník třetího městského obvodu Jiří Mužík.

    Podle něj dnes pracovníci státního stavebního dozoru při kontrole objektu zjistili, že stavba byla povolena už před devíti lety. Platnost stavebního povolení je sice dle Mužíka neomezená, pokud však majitel stavbu zahájí do dvou let. "Šetříme, kdy tam byla stavba zahájena. Některé práce mohly začít před rokem, dvěma i více. Stačí, aby byla zahájena část stavby i spolusouvisejících prostor a bere se to jako zahájené," řekl.
    Úředníci centrálního obvodu prý budou do týdne schopni situaci vyhodnotit. "Teprve pak úřad řekne, zda vše probíhá, jak má. Jakým účelům, zda konkrétně vietnamské tržnici, bude objekt sloužit, to z dokumentace nevyčteme," dodal Mužík. Majitele objektu ani nájemce se ČTK kontaktovat nepodařilo.
    Vloni v březnu uvedla zástupkyně majitele objektu, pražské firmy Waldemoore, Jana Janouškovcová, že budova bude fungovat jako víceúčelové kulturní centrum. Zástupce provozovatele obou kin Luboš Vála z Astra Cinema Elektra řekl, že investice do úprav se budou pohybovat mezi desítkami milionů až několika sty miliony korun. Oba vyloučili, že by Elektra sloužila k jiným účelům než jako centrum zábavy.
    Kino Elektra, které bylo se 750 místy po zlínském kině druhé největší v Česku, promítalo naposledy v březnu 2006. Jeho pád urychlilo otevření osmisálového multikina CineStar. Ještě letos v dubnu se tam konal festival Finále, na který pořadatelé vydali 22.500 vstupenek. Součástí objektu bylo i Minikino se 42 místy.
0 komentářů
přidat komentář