V Kroměříži roste nové výstaviště za 96 mil. Kč, otevře se za rok

Vložil
ČTK
22.08.2011 21:35
Kroměříž

Kroměříž - V bývalých Rybalkových kasárnách v Kroměříži vzniká nový areál Výstaviště Floria Kroměříž. Včetně vybavení a parkových úprav si investice vyžádá 96 milionů korun. Náklady částečně pokryje evropská dotace. Areál má celkovou rozlohu 23.000 metrů čtverečních. Provoz výstaviště zahájí příští rok v srpnu výstava Floria, sdělila dnes ČTK mluvčí Výstaviště Floria Kroměříž Hana Matulová.

    Zahrádkářská výstava Floria, která se zaměřuje na prodej užitkových a okrasných rostlin, se do Kroměříže přesune z Věžek na Kroměřížsku, kde se koná více než 30 let. Dříve se zde konala dvakrát ročně, v květnu a v srpnu. Před lety pořadatelé přidali i podzimní část. Po olomoucké Floře patří k nejvýznamnějším výstavám tohoto druhu na Moravě.
    V Kroměříži chce investor - společnost Textil Invest, která výstavy pořádá, vytvořit moderní výstavní komplex, který umožní pokračování tradice výstav Floria. "Současně počítá s rozšířením výstavářského programu o další hobby projekty nejen z oboru zemědělství a chovatelství, ale i dalších oborů, které přitáhnou vystavovatele i návštěvníky i ze vzdálenějších oblastí republiky," uvedla Matulová.
    Ředitel věžeckého výstaviště Radek Novotný již dříve ČTK řekl, že důvodem přesunutí Florie do Kroměříže jsou omezené prostory výstaviště ve Věžkách. V místě je složité parkování, v případě nepříznivého počasí se prodejci i návštěvníci nemají kam schovat, uvedl tehdy.
    Z původní zástavby v Rybalkových kasárnách zůstala jedna hala a zastřešení volné plochy. Tyto stavby se nyní rekonstruují. Na původní zástavbu naváže nová výstavní hala, kde vzniknou kanceláře, restaurace a sociální zázemí. Stavbaři postaví také další dva menší objekty.
    Areál o celkové ploše 23.000 metrů čtverečných nabídne vystavovatelům 6000 metrů čtverečních vnitřních ploch a 12.000 metrů čtverečních vnějších ploch se zastřešením pro venkovní expozice.
    Investor předpokládá, že stavební práce skončí začátkem roku 2012. Poté se většina pozornosti přesune na zahradní plochy. "Jejich architektura navodí atmosféru známých a celosvětově obdivovaných japonských, francouzských a středoevropských zahrad a poskytne návštěvníkům svoje zázemí od jara do podzimu i mimo termínů konání akcí," upozornila mluvčí.
    Provoz výstaviště zahájí v srpnu příštího roku letní výstava Floria, na kterou v říjnu naváže její podzimní část a následně výstava Termo 2012, věnovaná topným systémům v domácnostech.
    V dalším roce program akcí rozšíří výstavy psů, koček a králíků. Výstavářské akce se zaměří také na zemědělskou techniku, včelařství, rybářství nebo myslivost.
    Letošní podzimní část Florii se ve Věžkách uskuteční počátkem října.
0 komentářů
přidat komentář