V Karviné začala rekonstrukce kulturního domu Družba

Vložil
ČTK
06.04.2010 15:20
Karviná

Karviná - V Karviné začala rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu Družba nedaleko historického centra města. Dům z první poloviny 20. století, který byl v minulosti oblíbeným místem pro pořádání plesů a velkých kulturních akcí, byl několik let nevyužívaný a chátral. Objekt patřil těžební společnosti OKD a město jej loni získalo do majetku směnou za pozemky, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.
    Městu přitom chybí sál pro pořádání větších akcí a dosud si muselo pronajímat prostory v lázních Darkov. "Dům by měl ještě letos zase sloužit nejširší veřejnosti pro plesy, koncerty, divadla, taneční kurzy, ale i menší kulturní akce pro různé věkové skupiny obyvatel. Počítá se s  kongresy a konferencemi ve velkém sále," uvedl náměstek primátora Jan Wolf (ČSSD).
    Rekonstrukce má podle plánu stát asi 115 milionů korun, přičemž 50 milionů korun se městu podařilo získat z evropských fondů. Renovace by mohla skončit na přelomu října a listopadu.
    Kdysi oblíbený kulturní stánek v  městské části Fryštát byl postaven před zhruba 80 lety jako Polský katolický dům. V roce 1945 byl pojmenován po Stalinovi. Družba je pojmenování novější a kulturnímu domu nakonec zůstane.
    Město sice loni prostřednictvím webových stránek mezi obyvateli uspořádalo anketu, zda název zachovat nebo změnit, výsledek však skončil nerozhodně. Vedení radnice se tak nakonec rozhodlo, že název Družba ponechá.
0 komentářů
přidat komentář