V Čelákovicích revitalizují náměstí, přijde na 42 milionů korun

Vložil
ČTK
25.01.2011 11:05
Čelákovice, snímek z roku 1940
Čelákovice (u Prahy) - V Čelákovicích u Prahy chystají revitalizaci náměstí, která by mu měla vrátit funkci středu města. Oprava s náklady kolem 42 milionů korun začne letos a skončí příští rok, řekl ČTK starosta Josef Pátek (ODS).

    Náměstí, které se naposledy opravovalo za první republiky, se po rekonstrukci celé změní. Hlavní komunikaci řemeslníci podle projektu přeloží směrem na jih, v centrální části vznikne pěší korzo. "Součástí budou i vodní prvky, kašna a průtočný kanál s vodní kaskádou, který symbolizuje řeku Labe, na níž město Čelákovice leží," uvedl Pátek. Součástí nového náměstí bude i rozsáhlý mobiliář pro relaxaci a množství parkových úprav.
    Čelákovice mají projekt hotový už několik let, loni se městu podařilo získat dotaci z EU. Celková investice je 42 milionů korun, dotace pokryje polovinu nákladů. Nyní je revitalizace ve fázi příprav, město má už stavební povolení a čeká už jen na podpis smlouvy o dotaci ze strany Regionálního operačního programu Středočeského kraje, potvrdil čelákovický starosta.
    Čelákovice dnes náměstí fakticky nemají, prochází jím silnice. "Ztratilo přirozenou funkci středu města, kde se setkávají občané a odehrávají důležité akce," uvedl Pátek. Město nyní hledá řešení, jak při rekonstrukci co nejméně omezit život lidí ve městě. Starosta také potvrdil, že archeologové očekávají při stavebních úpravách archeologické nálezy.
    Rekonstrukci náměstí chystají také například v Příbrami a Mělníku. Oprava s náklady kolem deseti milionů korun je plánována v Příbrami letos na podzim. Mělnická revitalizace náměstí Míru začne na jaře a bude stát 35 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články