V Brně se bude veřejně projednávat stavba Amazonu

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
03.12.2014 20:30
Brno

Brno - Na úřadě Jihomoravského kraje se bude ve čtvrtek 18. prosince projednávat záměr společnosti CTP Invest postavit v průmyslové zóně Černovická terasa sklad pro americkou společnost Amazon, vyplývá z informací na Informačním portále EIA. Developer totiž záměr nestáhl a ten tak podle zákona dále prochází posuzováním vlivů na životní prostředí. Neznamená to však, že by Amazon změnil názor na Brno.
    "Od našeho posledního prohlášení se nic nezměnilo. Hledáme nějakou vhodnou lokalitu pro náš sklad ve střední Evropě. Navíc jsme otevřeli tři sklady v Polsku, takže nás netlačí čas," řekl ČTK mluvčí Amazonu pro Česko Karel Taschner. S Brnem přestal Amazon počítat kvůli nejednotnosti politické reprezentace. "Povinnost uspořádat veřejné projednání vyplývá ze zákona," řekl ČTK regionální ředitel CTP Tomáš Budař. Projednání navazuje na vypracování oponentního posudku vlivů na životní prostředí, který se na portálu EIA objevil 18. listopadu.
    Pokud se skutečně Amazon o Černovickou terasu již neuchází, vyprší na konci roku smlouva s městem o pronájmu pozemků. CTP totiž vlastní jen část pozemků pro původně plánovaný sklad Amazonu. Už na konci října Budař ČTK řekl, že CTP jedná s klienty, kteří by mohli na obří ploše fungovat. Bylo by jich více, Amazon byl požadavkem na obří plochu mezi investory výjimkou.
    Američané slibovali Brnu minimálně 1500 pracovních míst a téměř třímilardovou investici. Vzhledem k handrkování a nejasnému stanovisku zastupitelstva však Amazon ztratil zájem. Až poté zastupitelé odhlasovali možnost umístění Amazonu a také změnu územního plánu, který nyní povoluje umístit do průmyslové zóny i sklady. Proti obřímu skladu vystupovala také různá občanská sdružení a lidé z blízkých městských částí, kteří se obávali především razantního zvýšení počtu projíždějících kamionů, kterým stále chybí dlouhodobě slibovaný sjezd z dálnice přímo do průmyslové zóny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články