V Berouně plánují výstavbu společenského centra

Vložil
ČTK
07.12.2007 15:30
Beroun

Beroun - Nové kulturní a společenské centrum plánují do tří let vystavět v lokalitě Na Ostrově v Berouně. Třípatrové centrum by mělo vzniknout přestavbou industriálního objektu žitného mlýna, v jehož suterénu se nyní nachází fungující pekárna. Přestavba dominanty Pekárny U Křížů vyjde majitele až na 50 milionů korun, město jejich záměry podporuje. Novinářům to sdělil místostarosta Tomáš Havel.

    "Město může být partnerem projektu a případně se finančně podílet na jeho provozu," řekl ČTK Havel s tím, že společenské centrum by mohlo uspokojit kulturní potřeby Berouna.
    Vzniknout by zde měl víceúčelový sál využitelný pro hudební a divadelní představení, který v současné době podle místostarosty městu chybí. Místo zde najde i výstavní galerie, pořádat by se zde mohly svatby i podniková školení. Nově vzniklé prostory by využila i místní občanská sdružení, Mateřské centrum Slunečnice či Dům dětí a mládeže. Chybět by neměla ani restaurace s terasou.
    S majiteli objektu na přestavbě žitného mlýna spolupracuje také herec Tomáš Hanák, který žije v nedalekém Nižboru. "Jeho nápad a vize využití objektu se nám moc líbily, s ním projekt dotáhneme do úspěšného konce," uvedl jednatel firmy Martin Kudláček.
    Na projektanta na přestavbu objektu pekárny se již uskutečnilo výběrové řízení. V současné době se již pracuje na projektové dokumentaci. "Návrh studie by měl být hotov do konce roku, aby se stačila podat žádost o evropské dotace," řekl Havel, podle kterého majitelé do června příštího roku hodlají získat stavební povolení.
    Součástí projektu je i revitalizace celého ostrova, jeho zpřístupnění a uvedení do původní parkové podoby známé z 20. let minulého století. "Nejzajímavější částí projektu je vybudování nové visuté lávky přes rameno řeky Berounky, která společenské centrum spojí s centrem města," podotkla městská architektka Dana Vilhelmová.
0 komentářů
přidat komentář