Úřady neschválily netypickou stavbu Okamurova rodinného domu

Vložil
ČTK
12.03.2014 23:45
Praha

Christian Kerez

Praha - Stavební úřad a komise územního rozvoje Prahy 6 neschválily výstavbu netypického rodinného domu, který chtěl nedaleko Ladronky postavit šéf Úsvitu Tomio Okamura. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Dům skládající se z několika tubusů různých výšek a průměrů podle úřadu nesplňuje podmínky pro výstavbu rodinného domu v dané lokalitě. Podle Okamury ale nejde o zamítnutí stavby.
    Okamura předložil úředníkům k posouzení architektonickou studii už vloni. Nejprve ji odmítl stavební úřad. V úterý rozhodnutí potvrdila i komise. "Jedná se o návrh třípodlažního domu nesplňující charakter rodinného domu ve smyslu vyhlášky o obecných technických požadavcích na výstavbu v hlavním městě Praze, která říká, že rodinný dům může mít nejvýše dvě nadzemní podlaží," uvedl Halmoši.
    Šéf opozičního Úsvitu chtěl dům postavit na pozemku v ulici Nad Tejnkou v Praze 6. V reakci na sdělení Prahy 6 Okamura ČTK řekl, že posuzujícím orgánům nebyly v projektu jasné jen některé záležitosti, jako kde bude podkroví, zda bude dům stát v dostatečné vzdálenosti od chodníku či od hranice pozemku. "To jsou technické věci, které se budou nadále diskutovat a nic zamítnuto nebylo," tvrdí politik.
    Územní rozhodnutí na stavbu rodinného domu na jeho pozemku úřady podle něj vydaly už dávno a v současnosti se řeší jen rozměry zamýšleného domu. "Teď se bude dokládat to, co jim přesně není jasné, ale stavbě rodinného domu tam nemůžou zabránit," prohlásil Okamura.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
Daniel John
14.03.14 06:05
zobrazit všechny komentáře