Unimex Group chce v Chrudimi opět stavět velký obchodní areál

Vložil
ČTK
24.11.2007 13:30
Chrudim

Chrudim - Společnost Unimex Group znovu usiluje o to, aby na okraji Chrudimi u místní části Píšťovy vybudovala velké obchodní centrum s čerpací stanicí. Přestože před zhruba dvěma lety záměr odložila kvůli námitkám ekologů a riziku stavby v záplavovém území, nynější záměr je skoro dvakrát rozsáhlejší než původní. Chrudimská radnice proti projektu nic nenamítá, řekl ČTK starosta Jan Čechlovský.

    Radnice před časem uvedla, že ve městě by se již žádné další velkoprodejny stavět neměly. V Chrudimi již stojí Hypernova, Kaufland, Penny Market, Lidl, Plus Discount a Billa. Zastupitelé odmítli změnit územní plán tak, aby nový obchodní dům mohl vzniknout u bývalých sladoven při vjezdu do Chrudimi od Ostřešan a postavili se i proti tomu, aby mohl další supermarket vyrůst za Kauflandem. Velkoprodejnu u Píšťov však blokovat nebude. "Pokud se dohodneme na podmínkách, tak s tímto jsme počítali," uvedl Čechlovský. Územní plán města s takovou výstavbou počítá.
    Firma Unimex Group již část potřebných pozemků vlastní, další by odkoupila od města. Prodejní plocha hypermarketu má mít rozlohu téměř 6400 metrů čtverečných, sousední soubor maloobchodních prodejen pak více než 5800 metrů čtverečných. Tím by se stal areál s přehledem největším obchodním centrem ve městě. Stát zde má i čerpací stanice a parkoviště s kapacitou 405 parkovacích míst.
Investor by chtěl začít stavět již v únoru příštího roku, prodávat by se mělo od října. Pro radnici by bylo výhodné, že by pro příjezd vybudoval i kruhovou křižovatku, z níž by byl dopravně napojen jak obchodní areál, tak sousední území mezi železniční tratí na Slatiňany a řekou Chrudimkou, které Chrudim v územním plánu vyčlenila pro výstavbu rodinných domů.
    Záměr před dvěma lety napadli ekologové. Kritizovali, že hypermarket by se měl stavět v nivě řeky a záplavovém území, čímž by se zhoršily poměry při záplavách. Firma proto plánuje postavit centrum na vyvýšeném prostranství. Ekologové rovněž upozornili na možný výskyt chráněných druhů živočichů a požadovali podrobný biologický průzkum lokality, který je časově náročný. Investor poté svůj záměr na čas odložil. Podle současné studie dopadů stavby na životní prostředí biologický průzkum nebyl zpracován.
0 komentářů
přidat komentář