Uherskohradišťská nemocnice dokončila stavbu centrálního pavilonu

Vložil
ČTK
29.05.2014 17:55
U. Hradiště - Uherskohradišťská nemocnice dokončila stavbu centrálního objektu chirurgických oborů. Přestěhuje se do něj několik oddělení, která doposud využívala několik pavilonů v areálu nemocnice, ty však byly již ve špatném stavu. Stavba je hotová, nyní se konají výběrová řízení na vybavení, objekt by měl začít sloužit pacientům a lékařům na přelomu října a listopadu. ČTK to dnes řekl ředitel nemocnice Petr Sládek.

    Nemocnice do stavby pavilonu investovala 320 milionů korun, dalších asi 80 milionů korun si vyžádá vybavení. "Projekční cena byla 590 milionů, soutěží se však podstatně snížila," podotkl Sládek. Nemocnice si na nový objekt vzala úvěr, který bude splácet 20 let. Krajský úřad financuje úpravu infrastruktury v okolí centrálního pavilonu, v areálu nemocnice přibyla také víc než stovka parkovacích míst.
    V centrálním pavilonu bude fungovat chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie, ORL a oční oddělení. Budou tam také jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační lůžka, centrální operační sály s centrální sterilizací a sdružený lůžkový fond. Přibude také lékárna. Vzhledem ke změně režimu a sdruženému lůžkovému fondu přijde o práci 15 zdravotníků.
    Lékařům i pacientům přinese změna větší komfort. "Budou tam nové technologie, nové operační sály, moderní ambulance, pacienti se nemusí převážet na vyšetření přes areál nemocnice, budova prostě odpovídá roku 2014," uvedl ředitel. Pokoje budou jedno- a dvoulůžkové se sociálním zařízením, dosud měly na některých odděleních až pět lůžek.
    Uherskohradišťská nemocnice jako jediná ze čtyř nemocnic zřizovaných Zlínským krajem loni hospodařila se ziskem, činil 6,5 milionu korun. Celkově skončily krajské nemocnice v rekordní ztrátě 270 milionů korun. Nejhůře na tom byla zlínská nemocnice, její ztráta činila 192 milionů korun. Podle hejtmanství se nemocnice dostaly do tíživé situace zejména kvůli úhradové vyhlášce, letos je vyhláška příznivější.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Detaily
Hradišťák
30.05.14 12:47
zobrazit všechny komentáře