U plzeňské přehrady vzniká sportovní centrum za 90 milionů korun

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
19.04.2010 19:50
Plzeň

Plzeň - Od konce června budou mít Plzeňané další sportovní a relaxační centrum, kromě profesionálních sportovišť největší v Plzni. Za 90 milionů korun ho na břehu přehrady České údolí na Borech buduje radnice třetího městského obvodu, která počítá, že zaujme lidi z okruhu až do 20 km od města. Areál bude otevřen při balonové show 26. června, řekl ČTK starosta obvodu Jiří Strobach.

    "Otevřeme správní budovu s půjčovnou a občerstvením, hřiště, špičkovou in-linovou dráhu i skateboardový park, 22dráhový minigolf, horolezeckou věž a parkoviště pro téměř 200 vozidel," dodal. Na ploše 6,5 hektaru bude dále koupací jezero za 17 milionů korun, které by mělo ale být otevřeno až v červenci, nejdéle v srpnu. Obvod ho může postavit díky tomu, že stavební firmy vinou krize stlačují ceny zakázek. Samotný sportovní areál měl původně stát bez jezera 90 milionů korun, ale soutěž 26 dodavatelů jeho cenu snížila na 70 milionů Kč.
    "Náš bazén bude přírodní a je to velká plocha 60 krát 30 metrů," dodal Strobach. Obvod nabídne v lokalitě lidem alespoň tuto možnost koupání, voda ve 130 hektarové přehradě bývá v létě nevyhovující a suma na její vyčištění by se pohybovala ve stamilionech korun. Řada lidí se přesto v přehradě koupe. I po otevření nových sportovišť tam proto zůstanou autokemp, nudistická pláž, tobogán a loděnice.
    Multifunkční areál pro všechny věkové kategorie má zatraktivnit málo doceněnou lokalitu Plzně. "Máme zájem, aby se České údolí stalo cílem nedělních procházek rodin a místem aktivního sportování a rekreace," uvedl starosta. Vznikne tam koutek pro seniory s hřišti na pétanque a kuželky a parkem. Areál obepnou cyklostezky.
    Na velikosti i rozložení sportovišť se obvod dohodl s Plzeňskou sportovní unií a dalšími asociacemi. "Aby byl areál co nejvíce využit," dodal Strobach. Podle něj ho nelze srovnávat s Bolevákem (největší rekreační oblastí Boleveckých rybníků), ale spíše se sportparkem v Doudlevcích, který je ale zhruba třetinový.
0 komentářů
přidat komentář