Třeboň se zadluží, bude investovat 123 milionů do lázní

Vložil
ČTK
02.01.2012 16:25
Třeboň (Jindřichohradecko) - Třeboň bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem. Příjmy města by měly činit 312 milionů korun a výdaje 452 milionů korun. Příčinou schodku je především investice do rekonstrukce lázní Aurora, na což radnice uvolní z rozpočtu zhruba 123 milionů korun, řekl ČTK starosta města Jiří Houdek (KDU-ČSL).
    "Opravu čeká pavilon A i B. Bude se jednat především o výměnu oken, zateplení a obnovu sanitárního zařízení," uvedl Houdek. Rekonstrukce také nepatrně zvýší kapacitu lázní, která je nyní 450 míst. Úprava objektu začala v listopadu a podle Houdka by měla být hotova v květnu příštího roku.
    Kvůli investici do lázní Aurora si Třeboň vzala úvěr 90 milionů korun, který chce splatit do konce volebního období. "Zbylou část na rekonstrukci pak uvolníme z našich rezerv," řekl starosta.
    Lázně Třeboň, do nichž kromě Aurory patří také Bertiny lázně, pravidelně lákají do města tisíce turistů. Například v roce 2010 obě zařízení navštívilo více než 30.000 hostů. Lázně se zaměřují na léčbu pohybového aparátu, hlavní léčebnou metodou jsou slatinné koupele a zábaly. Kromě léčebných pobytů nabízejí i relaxační a wellness služby.
    Třeboň chce v příštím roce z rozpočtu investovat ještě asi 12 milionů korun do úpravy Výstavního sálu Pod věží, kde by mělo začít vystupovat loutkové divadlo. Navíc radnice hodlá objekt propojit s divadlem J. K. Tyla a kulturním domem Beseda. "Vznikne tak ucelený kulturní komplex," řekl Houdek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články