Stroje bourají Prior v Přerově, oprava skončí příští rok

Vložil
ČTK
25.05.2015 18:55
Přerov

Přerov - Stavební stroje začaly bourat horní část obchodního domu Prior v Přerově, jehož oprava má stát zhruba 400 milionů korun. Dokončení rozsáhlé přestavby obchodního domu nedaleko centra je naplánováno na polovinu příštího roku.

    Čtyřpodlažní budova Prioru bude snížena a přístavbou rozšířena na přilehlé parkoviště, kde je plánována stavba obchodní pasáže. "Nově tak vznikne převážně dvoupodlažní a zčásti třípodlažní objekt se střešními parkovacími plochami, které vytvoří náhradu za zabrané parkoviště," stojí v oznámení investičního záměru.
    V obchodní galerii bude otevřen supermarket a zhruba 60 malých obchodů. "Po rekonstrukci budou zákazníci parkovat na střeše nové galerie, kde bude až 300 míst pro auta," uvedla mluvčí radnice Lenka Chalupová.
    V Přerově se zároveň připravuje stavba prvního obchodního centra. V nákupní zónu se má změnit část výrobního areálu společnosti Kazeto poblíž hypermarketu Tesco, který si pro stavbu obchodního komplexu s názvem My Box vybrala rakouská developerská skupina Eyemaxx. V Česku už buduje nákupní parky Stop.Shop.
    Projekt My Box v Přerově počítá se stavbou jednopodlažní budovy, ve které má být osm velkých prodejen například se spotřební elektronikou, drogistickým zbožím, obuví, oděvy či nábytkem. Nové obchodní centrum je projektováno s prodejní plochou 4800 m².
    Developeři zatím v Přerově, který má zhruba 47.000 obyvatel, žádné moderní nákupní centrum nepostavili. Místní obyvatelé mají k dispozici pouze obchodní dům Prior, který byl otevřen v roce 1986, či takzvaný nákupní park, který čítá několik prodejen. Lidé mohou spotřební zboží nakupovat také v hypermarketech Albert, Tesco a Kaufland, několika supermarketech či malých specializovaný prodejnách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články