Stavbou roku Středočeského kraje se stala revitalizace ve Mšeně

Zdroj
Anna Pindejová
Vložil
ČTK
01.11.2013 01:10
Kutná Hora

Jitka Trevisan

Marek Prchal, Markéta Pešičková, Jitka Trevisan / CR Project s.r.o., revitalizace městského jádra ve Mšeně

Kutná Hora - Stavbou roku Středočeského kraje pro rok 2013 se stala revitalizace městského jádra ve Mšeně na Mělnicku. Cena byla udělena za rozsáhlou kultivaci veřejného městského prostoru a kvalitu architektonického a funkčního řešení stavby. Na slavnostním vyhlášení v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře to dnes oznámila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje.

    Do druhého ročníku soutěže se přihlásilo 15 staveb, ze kterých porota vybrala pět nominací. Projektantem vítězné stavby je firma CR Project, dodavatelem byla společnost H-Intes a investorem město Mšeno. "Stavba představuje dobře řešené spojení architektonického výrazu s funkčností. Střídmost architektonického pojetí nechává vyniknout stavebním a památkovým dominantám prostoru," uvedla nadace v tiskové zprávě. Mezi dalšími nominovanými byla také například rekonstrukce silničního mostu v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi nebo Spolkový dům v Kutné Hoře.
    Stavební díla přihlášená do soutěže posuzuje odborná sedmičlenná porota jmenovaná radou programu. Hodnocenými kritérii jsou například kvalita investičního záměru, začlenění stavby do okolí, architektonická kvalita stavby, kvalita stavebních a řemeslných prací nebo hledisko trvale udržitelného stavění, ekologie a celkové energetické úspornosti.
    Další cenou večera byla Cena hejtmana za největší přínos Středočeskému kraji. Získala ji rekonstrukce kulturní památky Niederlův pavilon v kladenské nemocnici. Veřejnost udělila cenu stavbě rodinného domu Amonit ve tvaru ulity hlemýždě v Horoměřicích u Prahy.
    Porota dále udělila několik zvláštních cen, například za rekonstrukci industriálního objektu. Tu získala rekonstrukce uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Nejlepším investičním záměrem byla pro tento rok zvolena rekonstrukce mateřské školy ve Stašově na Berounsku za příkladné investování veřejných financí do rozvoje občanské vybavenosti v oblasti školství a v oblasti sociálních služeb.
    Cílem soutěže je podle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury. Soutěž je vypsána na podporu kvalitních realizací staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články