Starou výrobnu nábytku u centra Brna nahradí kanceláře a obchody

Zdroj
Lukáš Sapík
Vložil
ČTK
23.01.2009 16:30
Brno

Brno - Chátrající výrobnu a sklady nábytku na konci Staňkovy ulice poblíž centra Brna by měl nahradit moderní komplex s kancelářemi, obchody a byty. Stavět se podle plánů investorské firmy začne příští rok, kolaudace je zatím stanovena na rok 2012. ČTK to zjistila z dokumentů, které investor poslal úřadům kvůli posouzení vlivu na životní prostředí. K projektu se zatím nechce blíž vyjadřovat. V oblasti na sever od centra se poslední dobou změnilo či mění víc ploch, zároveň zůstává řada nevyužitých.

    Místo, kde by mělo Ponava centrum vyrůst, spadá do širšího okolí sportovní lokality za Lužánkami a hotelu Boby centrum. Město tam nedávno zdemolovalo zimní stadion a v jeho sousedství plánuje nový fotbalový stánek.
    Oblast, kde je řada nevyužitých pozemků, se začala měnit před několika lety. Za areálem Tepláren Brno, který téměř sousedí s Boby centrem, se otevřelo nákupní centrum, naproti němu funguje už přes dva roky pobočka řetězce Kaufland a v jejím sousedství byly vybudovány hokejové haly, na jejichž vzniku se podílel hokejista Patrik Eliáš. Právě vedle Kauflandu vznikne Ponava centrum. Zatím je na místě několik starých objektů bez využití, v posledních měsících ale už dělníci připravují některé části staveb k demolici.
    Podle plánů architektů budou ale se zemí srovnány jen některé budovy. Část bude rekonstruována, v části areálu budou dostavěny nové objekty. Dominantou pěti až šestipatrového areálu budou stávající komín ve vnitrobloku a čelo komplexu tvořené dvěma vedle sebe stojícími trojúhelníkovými stavbami, mezi nimiž bude několikametrový prostup.
    Celkem by v komplexu mělo bydlet asi 160 lidí a zhruba tisícovka tam najde práci. Na plánech investora zatím podle informací ČTK nic nezměnila ani hospodářská krize, která už se na realitním a developerském trhu v Česku projevila, ani záměr jiných investorů, kteří chtějí nedaleko budoucího Ponava centra vybudovat v místě někdejších kasáren podobný víceúčelový areál.
0 komentářů
přidat komentář