Správa sociálního zabezpečení dokončuje v Liberci krajské sídlo

Zdroj
Petra Laurinová
Vložil
ČTK
26.06.2007 12:15
Liberec

Liberec - Správa sociálního zabezpečení dokončuje v Liberci výstavbu svého nového krajského sídla pro Liberecký kraj. Pokud budou závěrečné práce postupovat podle harmonogramu, předá dodavatel budovu příští týden. Její výstavba trvala 15 měsíců a vyžádala si zhruba 125 milionů korun. Mluvčí České správy sociálního zabezpečení Štěpánka Filipová dnes ČTK řekla, že novostavba umožní poskytovat lidem služby na vyšší úrovni v moderním a přátelském prostředí.

Do září by měla být budova vybavena nábytkem a interiérovými prvky, teprve potom se budou stěhovat zaměstnanci. "Od tohoto termínu se odvíjí doba, kdy krajská správa začne fungovat v nových prostorách," uvedla mluvčí.
Dosud sídlí správa v nevyhovujících podmínkách. Spolu s úřadem práce se dělí o výškovou budovu na třídě Milady Horákové, která není bezbariérová a chybějí v ní prostory pro sklady a archivy. Panelový věžový dům, postavený před 35 lety, sloužil původně jako ubytovna s malometrážními byty. V 90. letech byl sice rekonstruován, dnes ale už potřebám obou úřadů nestačí. Původně chtěla správa sociálního zabezpečení najít v Liberci jinou, vhodnější budovu, nakonec se rozhodla postavit objekt nový, ušitý úřadu na míru.
Nová správa se nachází nedaleko radnice, na rohu Frýdlantské a Sokolovské ulice, pro klienty je mnohem dostupnější než nynější prostory. Úředníci budou mít více prostoru, což by jim mělo umožnit lépe a rychleji pracovat. Součástí areálu bude i parkoviště.
0 komentářů
přidat komentář