Radnice ve Svitavách se zeptá občanů, jak, kdy a co stavět

Vložil
ČTK
02.05.2007 18:30
Svitavy

Svitavy - Radnice ve Svitavách chce znát názor obyvatel, které projekty mají ve městě přednost a jak by je mohla případně vylepšit. V sociologickém průzkumu se optá 400 respondentů. Výsledky vyhodnotí Katedra sociologie a andragogiky Univerzity Palackého v Olomouci, řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Jiří Brýdl.

    "Zveřejněné záměry bychom mohli obohatit o nové pohledy a seřadit jejich priority podle přání občanů," dodal.
    Částečné výsledky průzkumu získá radnice v červnu, závěrečný výstup v září. "V něm se dozvíme, které skupiny obyvatel dávají přednost různým projektům. V červnu budeme vědět, které projekty zajímají obyvatele nejvíc," uvedl Brýdl.
    Obyvatelé se mohou například vyjádřit k rekonstrukci koupaliště, stadionu, penzionu Sport nebo k přístavbě krytého plaveckého bazénu. Radnice se chystá také vylepšit zázemí parku a přestavět bývalou stodolu na kavárnu. Součástí projektu by měl být informační systém, který nabídne prohlídkové trasy Svitavami, informace o cyklistických trasách i památkách.
    "Zatímco Litomyšl nebo Polička lákají především turisty na památky, my bychom rádi vylepšili cestovní ruch v oblasti sportu. Lidé o sobě začínají více pečovat, proto naší specializací bude sport," řekl Brýdl.
    Sociologický průzkum provedla radnice již v minulosti. Vloni se ptala, jak se lidí ve Svitavách cítí bezpečně. Hodnotili například kriminalitu a práci městské policie. Nadpoloviční většina dotázaných se domnívala, že se během tří let kriminalita ve městě zlepšila. "Průzkum byl proveden dvakrát. Druhé výsledky ukázaly, že významná část občanů se po opětovném dotazu cítí ve městě bezpečněji," řekl Brýdl.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
haha
MAR
03.05.07 06:18
zobrazit všechny komentáře