Přestavba domu na Václavském náměstí má další potíže

Vložil
ČTK
13.12.2010 10:05
Praha

Praha - Plánovaná přestavba domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice má další potíže. Rada Prahy 1 pozastavila výkon usnesení, které přijalo předchozí vedení městské části. To 9. listopadu, těsně před koncem svého funkčního období, novostavbu odsouhlasilo. Podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) přitom nemělo k dispozici všechny potřebné podklady. Lomecký to dnes sdělil ČTK.
    Proti novostavbě se vyslovila řada odborníků. Nelíbí se jim, že by kvůli ní měla být zdemolována budova, kterou považují za architektonicky hodnotnou. S demolicí ale souhlasili památkáři pražského magistrátu. Minulý týden se již proti rozhodnutí postavila památková inspekce ministerstva kultury, podle které bylo vydáno v rozporu se zákonem. Stanoviskem magistrátu by se tak teď měl zabývat odbor památkové péče ministerstva.
    "O tak velkém záměru je třeba ještě široce diskutovat, a to jak s obyvateli, tak odborníky," uvedl Lomecký. Chce, aby se problémem zabývala komise územního rozvoje a aby investor radnici seznámil s podrobným plánem postupu prací.
    Podle Lomeckého investor, kterým je firma Václavské náměstí 19 a.s., navrhuje novostavbu ve tvaru L, která by měla obklopovat část zbylého dvorního traktu hotelu Jalta. Budova by měla mít devět nadzemních a tři podzemní podlaží a tvořila by celoprosklené jednotné nároží Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Měly by v ní byt prodejní i kancelářské plochy a podzemní garáže.
    Případná demolice současného domu na nároží se nelíbí Klubu za starou Prahu. Podle něj je nepoškozený a architektonicky cenný.
0 komentářů
přidat komentář