Právo: Zámek v Jeseníku n. O. přestaví podnikatel na penzion

Vložil
ČTK
13.07.2006 09:45
Ostrava

Ostrava - Zchátralému zámku v Jeseníku nad Odrou na Novojičínsku se blýská na lepší časy. Památkově chráněný barokní objekt koupil novojičínský podnikatel Adolf Nytra a hodlá z něj vybudovat výstavní penzion. Podle nejoptimističtější verze by mohl být otevřen už za dva roky, píše dnešní Právo.

"Předpokládá to dostatek peněz včetně získání nějakých dotací," řekl deníku Nytra. Nyní ve spolupráci s památkáři upravuje zámecký park a ještě letos se chce pustit do rekonstrukce střechy. Nytra dosud provozoval velkoobchod s klobouky, čepicemi a dalším oděvním zbožím.
Podle nového majitele je získání penzionu dobrým obchodním záměrem. "Místo je to krásné, pro penzion jako dělané. Nedaleký zámek v Kuníně vypadal ještě hůře a podívejte, jakou je nyní perlou," dodal Nytra. Velkou předností zámku je jeho okolí, hned vedle areálu je chovný rybník a nedaleko vyhlášený vinný sklípek. Blízko vytváří řeka Odra unikátní meandry, okolo vede cyklotrasa, píše Právo.
Zámek částečně postavený v roce 1728 sloužil majitelům jako letní sídlo. Kolem něj vznikl zámecký park a statek, ve kterém dlouho fungoval pivovar. Od padesátých let minulého století areál vlastnilo místní zemědělské družstvo. Mělo v něm kanceláře, byt, sklady i montovnu autosoučástek.
0 komentářů
přidat komentář