Praha zaplatila více než půlku nákladů za stavbu na metru A

Vložil
ČTK
24.01.2014 14:45
Praha

Praha - Praha ke konci roku prostřednictvím dopravního podniku vyplatila více než polovinu nákladů za stavbu metra A do Motola, přesně 11,6 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). První cestující se novými stanicemi metra svezou v prvním čtvrtletí roku 2015.

    Účet za stavbu metra z Dejvic do Motola má být maximálně 22,5 miliardy korun. Ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš ovšem tvrdí, že konečná částka se bude pohybovat kolem 21 miliard korun. "Jsem přesvědčen, že náklady tuto částku nepřekročí," řekl na začátku týdne ČTK.
    Dopravní podnik od prosince loňského roku uzavřel smlouvy a proplatil zhruba třetinu víceprací vzniklých při budování metra. Jde o 620 milionů korun. Zbývá tak vypořádat vícepráce za 1,3 miliardy korun. Ne všechny dodavateli vykazované náklady jsou ale uznatelné, tvrdí Ďuriš.
    Stavební část prodlouženého metra včetně stavby výtahů a eskalátorů má být podle smluv dokončena v listopadu. Zkušební provoz by měl začít na přelomu let 2014 a 2015. Kompletní a přesný harmonogram budou mít magistrát a dopravní podnik hotový v druhé polovině letošního února.
    Nově budovaný úsek metra A je dlouhý 6,1 kilometru a na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Doba jízdy z Motola na Můstek bude 15 minut.
0 komentářů
přidat komentář