Praha 5: Spory kolem prodeje domů pro centrum "Nové Košíře"

Vložil
ČTK
21.02.2008 18:50
Praha

Praha - Radnice Prahy 5 prodá soukromému investorovi za 16,3 milionu korun čtyři domy s pozemky v Košířích, místo nichž má vzniknout nové centrum čtvrti. Zastupitelé dnes rozhodli o obchodu, ačkoli nemovitosti mají podle odhadu hodnotu asi 29 milionů korun. Podle opozice je cena pro radnici nevýhodná.

    "Ceny, které jsou navrhovány, jsou velmi směšné," řekl Ondřej Gál (ODS), který patří ke kritikům starosty Milana Jančíka (rovněž ODS). Vedení radnice argumentuje tím, že domy jsou určeny k demolici a investor bude muset obyvatelům zajistit náhradní bydlení. "Že bude developer dávat lidem náhradní byty, nezakládá nárok na slevu," soudí ale Lukáš Budín (Strana zelených).
    Radnice prodá domy v Jinonické, Plzeňské a Vrchlického ulici pro projekt Nové Košíře. "Pozemky prodáváme za plnou cenu. Sleva je jen na budovy, které přijdou odstranit," zdůraznil Jančík.
    Zatímco domy prodá radnice investorovi hned, pozemky až potom, co bude postaven nový objekt. "Radnice bude mít vliv na vhled i účel využití nové zástavby," řekl místostarosta Petr Horák (ODS). Připustil, že kdyby se nemovitosti prodávaly jednotlivě, radnice mohla dostat více peněz. "Projekt je ale v zájmu Prahy 5," dodal Horák.
    Součástí nové budovy by měla být i velká policejní služebna. Nyní musejí lidé z Košíř jezdit za policisty do Butovic. Investor by měl postavit také tělocvičnu u základní školy.
0 komentářů
přidat komentář