Poptávka po skladech roste, u Prahy se staví areál za 1,3 mld.

Zdroj
Miluše Hlinovská
Vložil
ČTK
14.11.2006 16:30
Praha

Praha - Poptávka po moderních skladových prostorách roste. Ve třetím čtvrtletí si firmy pronajaly přes 150.000 m² skladových ploch. Poptávka se tak meziročně zvýšila o 37 procent a proti minulému čtvrtletí o více 80 procent. Vyplývá to z údajů společnosti CB Richard Ellis. Stavět se začal například logistický areál D8 European Park u Prahy za 45 milionů eur (1,3 miliardy Kč).

    Nejvíce skladových prostor v okolí Prahy se nachází západním směrem, dále jihovýchodním a severním či severovýchodním. Ještě v roce 1998 poptávka činila zhruba 50.000 m², loni se vyšplhala na téměř 450.000 m². Zároveň s tím roste i míra neobsazenosti, která se v roce 2004 držela pod pěti procenty, loni se dostala k pěti procentům a letos do září přesáhla deset procent.
    Průmyslový D8 European Park je umístěn v obci Kozomín v  blízkosti hlavního města. V současnosti se odstraňuje vrchní zemina, vlastní stavební práce na první ze tří budov by měly začít ještě letos. Novinářům to dnes řekl generální ředitel společnosti Afi Europe David Halfi, která je spolu se společností ProDelta developerem stavby.
    Dokončení první budovy, která nabídne přes 20.000 m², se předpokládá ve 3. čtvrtletí 2007. Další dvě budovy nabídnou dohromady téměř 70.000 m², hotovy by měly být v 1. čtvrtletí 2008. Dodavatel stavby vzejde z výběrového řízení, které ještě neskončilo.
    Skupina Afi Europe je předním mezinárodním investorem a developerem v  oblasti komerčních a bytových nemovitostí, zaměřuje se na trhy střední a východní Evropy. Je dceřinou firmou skupiny Africa Israel Investments. Mezi již realizované projekty Afi Europe v České republice patří například Palác Flóra, rezidenční komplex Korunní dvůr či Business centrum Evropská.
    Společnost ProDelta vznikla v roce 1945 a nyní působí především v Nizozemsku a Belgii. Expanduje do Německa a střední a východní Evropy.
0 komentářů
přidat komentář