Pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí ničí lešení

Vložil
ČTK
23.07.2007 21:10
Praha

Praha - Pomník Jana Husa na pražském Staroměstkém náměstí ničí lešení s železnou sítí, které ho obepíná. Síť, na níž visí reklama, koroduje, rez skapává na kameny pomníku a barví je naoranžovo. Odborová organizace restaurátorů kvůli tomu podala trestní oznámení na neznámého pachatele, uvedla dnes televize Nova.
    Odborová organizace restaurátorů nynější stav pomníku považuje za alarmující. Stačí aby trochu zapršelo a oranžové fleky jsou výraznější. Tam, kde dělníci nechali kusy pletiva ležet, jsou jasně vidět rezavé stopy. Pokud se okamžitě nezasáhne, prý bude na vyčištění potřeba chemikálie, která by mohla v budoucnu kameny poškodit, uvedla Nova.
    Podle televize Odborová organizace památkářů podala trestní oznámení na neznámého pachatele s tím, že jde o hrubé porušení památkového zákona. Společnost Qeep, správce reklamní plochy, už přislíbila, že síť vymění za nekorodující. Tu současnou ale prý nechala ošetřit proti korozi.
    Radní Milan Richter (ODS) by rád nechal reklamu na Husově památníku zcela odstranit. Je podle něj totiž jen zdrojem kritik od odborné i laické veřejnosti. Problém je ale v tom, že dnes už odvolaný ředitel Galerie hlavního města Prahy Karel Srp uzavřel s firmou Qeep smlouvu, která je podle magistrátu prakticky nevypověditelná, uvedla Nova.
0 komentářů
přidat komentář

Související články