Pardubická třída Míru by měla být do dvou let pěší zónou

Zdroj
Pavel Dosoudil
Vložil
ČTK
14.12.2011 17:10
Pardubice

Pardubice - Pardubice chtějí do konce roku 2013 přebudovat frekventovanou třídu Míru v centru města na pěší zónu. Náklady stavby se odhadují na přibližně 140 milionů korun. Město se bude snažit na stavbu získat dotaci až 85 procent z Integrovaného plánu rozvoje města, kde dosud zbývá asi 120 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).

    "Město chce udělat třídu Míru i se Sladkovského ulicí, zbytek peněz budeme muset doplnit. Budeme rádi, aby to bylo co nejméně, nejlépe povinných 15 procent, které musí město spolufinancovat," uvedl Rozinek.
    Kdyby se nepodařilo dotaci získat, radnice by přestavbu platila z peněz, které zbudou z letošního rozpočtu, z rezerv a z kontokorentního úvěru.
    Zastupitelé v úterý znovu potvrdili, že třída Míru bude pěší zónou. Pouze pro chodce bude ale vyhrazena jen zčásti. Doprava má být vymístěna pouze v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po náměstí Republiky. Zároveň má do obchodní třídy nově ústit Pernerova ulice a Sladkovského ulice se opraví.
    Stihnout náročnou rekonstrukci bude velmi náročné. Město dosud nemá hotovou úplnou projektovou dokumentaci, pouze studii. V úseku pěší zóny bude nutné odstranit část trolejového vedení a vést je jinou trasou po Sukově třídě. Navíc se budou muset opravit inženýrské sítě.
    Jeden pruh pro dopravu na třídě Míru přesto zůstane. Bude sloužit pro zásobování, pro sanity a jako možná trasa v případě havárie. Proto zůstane zachovaná i trolej.
    Podle primátorky Štěpánky Fraňkové (Sdružení pro Pardubice) by se v lepším případě mohlo začít stavět koncem příštího roku. Kvůli splnění podmínek dotace by měla být stavba hotova do konce roku 2013.
0 komentářů
přidat komentář

Související články