Olomoucká radnice připravuje modernizaci Výstaviště Flora

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
16.05.2007 19:30
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice se chce příští rok pustit do rozsáhlé modernizace místního Výstaviště Flora. Součástí projektu je mimo jiné vybudování nového objektu s výstavní plochou, restaurací a parkovacími místy, které výstavišti akutně chybějí. Investice si vyžádá asi 400 milionů korun. Město se na ni pokusí získat dotaci z evropských fondů, řekl dnes novinářům náměstek primátora a předseda představenstva společnosti Výstaviště Flora Vladimír Pokorný.
    Projekt radnice počítá s novým silničním napojením výstaviště z přiléhající Wolkerovy ulice, což by ocenili obyvatelé okolích ulic, jimiž se nyní k areálu přijíždí. Nový objekt by měl vyrůst u hlavního pavilonu A, se kterým bude propojený. V objektu budou administrativní prostory, restaurace, kavárna, 88 parkovacích míst a nová výstavní plocha o rozloze přibližně 1100 metrů čtverečních, která bude navazovat na galerii pavilonu A.
    "Bude to první prostor v Olomouci, kde bude možné umístit při stolovém uspořádání přibližně 700 návštěvníků, při řadovém uspořádání až 1100 návštěvníků různých společenských, ale především kongresových akcí. Nejbližší prostory vhodné k pořádání velkých kongresů jsou zatím až v Hradci Králové," uvedl Pokorný.
    Doplnil, že radnice chce v rámci investice vybudovat u  výstaviště také nové parkoviště s kapacitou více než 100 míst. Mělo by vyrůst u  místního vlakového nádraží. Plocha patří Českým drahám, které ji už ale nevyužívají. "Podle posledních zpráv jednání s drahami spějí k happy endu," řekl novinářům primátor Martin Novotný.
    Projekt si podle hrubých odhadů vedení města vyžádá 401 milionů korun. Radnice se bude snažit na investici získat dotaci z EU, která by mohla dosáhnout až 90 procent nákladů. Na tom, zda a kdy se městu podaří získat příspěvek, závisí termín, kdy se město do investice pustí.
    O dotaci město požádá hned v první výzvě Regionálního operačního programu, kterou by měl Olomoucký kraj vyhlásit koncem letošního či začátkem příštího roku. "V nejoptimističtější variantě bychom mohli začít v roce 2008 a skončit koncem roku 2009 či začátkem roku 2010," uvedl primátor.
    Doplnil, že projekt je první etapou celkové modernizace výstaviště, která si vyžádá částku v miliardách korun. "Je to segment většího projektu. Řekněme, že si dáváme sousta, která lze ve finančním slova smyslu zhltnout," řekl Novotný.
    Na olomouckém výstavišti Flora se každoročně koná několik desítek výstav. Nejznámější je mezinárodní expozice květin Flora Olomouc. Akce, které výstaviště připravilo loni, navštívilo asi 190.000 lidí. Akciovou společnost Výstaviště Flora stoprocentně vlastní olomoucká radnice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články