Olomouc vypíše nové klání na využití bývalého autobusové nádraží

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
04.04.2007 16:00
Olomouc


Olomouc - Olomoucká radnice vypíše novou soutěž na pronájem a následný odprodej pozemků v areálu bývalého autobusového nádraží poblíž centra města. Původní klání, které vyhlásilo v polovině loňského roku bývalé vedení města, radní zrušili. Od nové soutěže očekávají to, že v ní objeví kvalitnější návrhy na využití plochy sousedící s tržnicí a městskou památkovou rezervací než v předcházejícím klání. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Novotný.
    Do loňské soutěže se přihlásili tři zájemci, společnosti CTP Invest, Zenmex a Lordship Estates. Všechny návrhy počítaly se stavbou polyfunkční budovy například s byty, obchody, restaurací či kancelářemi. Záměry vyvolaly rozporuplné reakce. Například Jan Kubeš z olomouckého Národního památkového úřadu novinářům řekl, že pouhé tři návrhy nejsou dostatečnou zárukou nejlepšího možného řešení, které by odpovídalo významu lokality.
    "Rada se po hlubokém zamyšlení rozhodla původní soutěž zrušit a vypsat novou. Daná lokalita je natolik urbanisticky a ekonomicky cenná, že nepovažuje za velký úspěch, že se do první soutěže přihlásili jen tři zájemci," podotkl primátor.
    Doplnil, že návrhy, které se objevily v již zrušeném klání, také vedení města nepovažuje za ideální. "Ani jeden z nich v nás nevzbuzuje nadšení ve smyslu, že bychom si řekli, toto je to, o čem jsme tam snili," řekl Novotný.
    Radnice vyhlásí novou soutěž zhruba do měsíce. Podle primátora město osloví v této souvislosti více potenciálních investorů než při minulém klání. Informaci o soutěži město například zveřejní v odborných českých i zahraničních časopisech.
    Na kritériích soutěže radnice zatím pracuje, Novotný se k nim proto zatím nechtěl vyjadřovat. Uvedl ale, že součástí podmínek bude požadavek města, aby investor využil část areálu k vybudování podzemního či nadzemního parkoviště pro veřejnost.
    Autobusové nádraží u tržnice, které má rozlohu téměř 16.000 metrů čtverečních, přestalo fungovat v roce 1981, kdy se autobusy přesunuly do tehdy nového nádraží v městské části Hodolany.
0 komentářů
přidat komentář

Související články