O petici proti novému hypermarketu Ústí je malý zájem

Vložil
ČTK
27.02.2007 10:55
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Malý zájem projevili obyvatelé Ústí nad Labem o  petici Strany zelených proti výstavbě nového hypermarketu v centru krajského města. Petici zatím podepsalo zhruba 500 lidí. Nízký počet podpisů pořadatele překvapil, řekl dnes ČTK předseda ústecké městské organizace Strany zelených Dušan Oslej. Koncem ledna, když zelení o své protestní akci informovali, předpokládali 3500 podpisů. Ústí nad Labem má 97.000 obyvatel.

    V místě, kde by mělo být do konce roku 2008 obchodní centrum, je přibližně dvacítka domů z konce 19. a počátku 20. století. Po letech devastace začaly některé objekty ožívat. Zelení poukazují na to, že řada domů byla opravena, v některých se objevily obchůdky a další provozovny.
    Upozorňují také na to, že v centru města už nyní vyrůstá řada nových budov včetně obchodních center. Je to například palác Zdar na Mírovém náměstí, či Forum u kostela se šikmou věží. Zelení mají obavu, že některé nové objekty by mohly zůstat prázdné.
    Mluvčí města Milan Knotek již dříve ČTK řekl, že územní rozhodnutí bylo vydáno loni 4. prosince. Je plně v souladu s územním plánem města a je platné, uvedl mluvčí.
    Kampaň proti hypermarketu měla trvat do konce února. Zelení se rozhodli ve sběru podpisů pokračovat. Zatím si nestanovili termín, do kdy. Petiční archy a další informace jsou na našich stránkách: usti-nl.zeleni.cz, poznamenal Oslej. Způsob vedení kampaně zatím podle něj zelení měnit nebudou. "Možná postavíme častěji stánek s petičními archy na Mírovém náměstí," uvedl Oslej.
    Překvapily ho názory lidí, kteří se domnívají, že nový hypermarket centru pomůže. Podle zelených přinese jen zvýšení dopravy, hlukové i emisní zátěže a zlikviduje drobné obchodníky v okolí.
    Zelení v Ústí nad Labem mají 55 členů. V loňských komunálních volbách neuspěli: získali jen jednoho obvodního zastupitele. Byly ale doby, kdy měli zastoupení na obvodních radnicích a náměstka primátora.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Ústí není Šumperk
01.03.07 11:11
zobrazit všechny komentáře

Související články