Nový územní plán Prahy bude připravovat Roman Koucký

Zdroj
Šárka Dvořáková
Vložil
ČTK
14.06.2012 12:15
Praha

Roman Koucký
Roman Koucký architektonická kancelář

Praha - Nový územní plán hlavního města, takzvaný metropolitní plán, bude připravovat tým pod vedením architekta Romana Kouckého. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). Tým bude pracovat na Útvaru rozvoje hlavního města, což je příspěvková organizace Prahy. Koucký v  současnosti působí na Fakultě architektury ČVUT. Se zahájením přípravy metropolitního územního plánu minulý týden souhlasili pražští zastupitelé.
      Hudeček řekl, že Kouckého vyzval, aby se ujal vedení týmu. Příští týden by měla být také vytvořena poradní komise rady, která bude vypracovávat stanoviska k projednávaným změnám územního plánu. Na magistrátu je totiž z  minulosti rozpracováno přes 200 žádostí o změnu územního plánu, které je podle Hudečka potřeba dokončit. O tom, zda budou schváleny, nebo zamítnuty, rozhodne zastupitelstvo. Jako podklad pro rozhodování by měly sloužit právě stanoviska komise.
      V poradním orgánu usednou architekti či urbanisté Zdeněk Jiran, Jan Sedlák, Petr Hlaváček, Pavel Hnilička a Jakub Fišer a dopravní inženýr Václav Malina.
0 komentářů
přidat komentář

Související články