Novou radnici v M. Lázních by mohl stavět soukromý investor

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
30.04.2011 17:25
Mariánské Lázně (Chebsko) - Mariánské Lázně zvažují vybudovat novou radnici ve spolupráci města a soukromého investora. Zastupitelstvo už schválilo spolupráci se společností PPP Centrum z Prahy. Měla by předložit v červnu model výstavby administrativního centra s radnicí formou PPP projektu, tedy spoluprací veřejného a soukromého sektoru. ČTK to řekl starosta Mariánských Lázních Zdeněk Král (ODS).

    Podle něj bude financování stavby spojeno s prodejem současné budovy radnice. Výnosy z prodeje by měly tvořit podstatnou část první splátky na stavbu nové budovy. "Pak bude záležet na tom, kolik stavba bude stát a jak bude rozložen zbytek financování. Věříme, že modelů financování bude více, i zájemců o stavbu administrativní centra je více," řekl ČTK Král.
    Za ideální variantu by považoval, kdyby se podařilo zaplatit stavbu nové radnice z prodeje majetku, který město v současné době nabízí, to je současné radnice a dalších nemovitostí. "Neznáme ale současnou situaci na realitním trhu, jestli by to bylo možné," doplnil Král.
    Mariánské Lázně mají zpracovanou studii nové budovy, kde by sídlil městský úřad, ale i další instituce. Moderní objekt by podle studie zahrnoval i konferenční sál, v budově by mohla sídlit městská policie, knihovna, banka a další. Jak ale bude vypadat konečná podoba, bude záležet právě na možnostech města a investorů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články