Nová hala Polárka ve Frýdku-Místku se otevírá veřejnosti

Vložil
ČTK
20.12.2014 19:20
Frýdek-Místek - Nově postavená víceúčelová hala Polárka ve Frýdku-Místku se od dnešního dne otevírá veřejnosti. Hala bude využívána především pro zimní sporty, jako je ledního hokej, krasobruslení či bruslení pro veřejnost. Připravená ale bude také na utkání v házené, volejbalu nebo tenisu a na pořádání koncertů a kulturních akcí, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková.
    Součástí haly je i víceúčelový sportovní sál pro badminton, stolní tenis nebo aerobic. V suterénu se nachází samostatně přístupná střelnice, která je podle Matějíkové druhou nejlépe vybavenou střelnicí v zemi. Budou ji moci využívat sportovní kluby i veřejnost.
    "Sportovcům, divákům i účinkujícím Polárka nabídne moderní zázemí. Hala je plná moderních technologií a má špičkové technické vybavení, které zahrnuje klimatizaci, kvalitní ozvučení a zářivkové osvětlení ledové plochy, zvukovou a video režii i moderní časomíru se dvěma LED obrazovkami umístěnými po stranách za brankami," uvedla Matějíková.
    Kapacita dvou protilehlých tribun včetně skyboxů je 2060 míst k sezení. Diváci v době sportovních utkání budou moci využít tři místa s občerstvením a bistrem s výhledem na ledovou plochu. Návštěvníkům veřejného bruslení pak bude sloužit samostatná šatna a místo k občerstvení. Výstavba Polárky přišla na téměř 283 milionů korun.
    Během víkendu se návštěvníci kromě veřejného bruslení mohou přijít v neděli od 17:00 podívat také na první oficiální akci, kterou bude utkání 2. hokejové ligy, ve kterém změří síly domácí HC Frýdek-Místek s HC Technika Brno. Připraven bude i doprovodný program a soutěže pro děti a dospělé, který začíná už od 15:30.
    Nová sportovní hala nahradila spolu se sousedícím zábavně-obchodním centrem sportovní halu, která byla zhruba 40 let jednou z dominant města. Byla zbourána loni, a to i přesto, že demolice vyvolala vlnu nevole u některých odborníků a obyvatel města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články