Národní dům v Karlových Varech se znovu otevře v květnu

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
20.11.2014 14:45
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Historický Národní dům v centru Karlových Varů se po rekonstrukci otevře na začátku května. Objekt, který ponese nový název Grandhotel Ambassador - Národní dům, nabídne lázeňské a hotelové služby i prostory pro veřejnost a kulturu, řekl dnes novinářům generální ředitel společnosti Axxos Jan Motlík.

    "Bude fungovat jako hotel se zaměřením na lázeňskou klientelu, ale nejen na ni. Druhý segment bude společensko-kulturní. Díky historickému dispozičnímu řešení Národního domu nikterak nenaruší poklidný provoz hotelu," uvedl Motlík.
    Už slavní architekti Ferdinand Feller a Hermann Helmer, když na přelomu 19. a 20. století dům navrhli, počítali s tím, aby oba provozy byly od sebe odděleny. Hotel tak bude mít jiný vstup než společenská část.
    Národní dům vlastní a rekonstruuje společnost Eltodo Národní dům. Provozovat ho bude hotelová společnost Axxos. Podle jednatele společnosti Eltodo Michala Prunera je dokončena obnova fasády a pracuje se na vnitřních prostorách včetně hlavního sálu. "Prostavěno je nyní asi 180 milionů korun z celkových 400 milionů. Předpokládáme, že stavební část bude hotova do konce března a pak začne vybavování hotelu," dodal Pruner.
    První zatěžkávací zkouškou pro nový hotel v centru města bude nadcházející ročník Mezinárodního filmového festivalu. Národní dům s ním chce spolupracovat a poskytnout své prostory pro festivalové akce. Podle Motlíka dokonce ve větší míře, než se původně očekávalo.
    Národní dům, který je kulturní památkou, byl po nepodařené privatizaci uzavřen v roce 1992. Od té doby chátral. Nakonec ho získalo město, které dům prodalo společnosti Eltodo. Ta původně zamýšlela kromě rekonstrukce dostavět ještě další objekt za Národním domem. Z toho ale zatím sešlo, i když podle Prunera je možné, že firma se k dostavbě někdy vrátí.
    Čtyřhvězdičkový hotel bude mít 84 pokojů. Pojme až 155 klientů. Součástí bude moderní lázeňský komplex včetně napojení na rozvod vřídelní vody. Bude mít kavárny, restaurace a obnoví se i bar Kakadu, který zažil vrchol své slávy v 70. letech minulého století. O provoz celého Národního domu se bude starat asi 150 zaměstnanců.
0 komentářů
přidat komentář

Související články