Na Jižním Městě by mohlo vzniknout z kotelny nové divadlo

Zdroj
Karel Čapek
Vložil
ČTK
09.04.2011 17:10
Praha

Praha - Na Jižním Městě v Praze by mohlo vzniknout nové divadlo. Vybudovat ho chce místní radnice. Uvažuje o přestavbě staré kotelny, která je poblíž metra Háje. Objekt by nesloužil pouze pro divadelní představení, ale i  pro různé koncerty nebo společenské události. ČTK to řekla radní Prahy 11 pro kulturu Lenka Petrová (ODS).
    "Nebylo by to divadlo jako takové, ale víceúčelový prostor," popsala radní záměr, který nové vedení městské části slibuje ve svém programovém prohlášení. Přes týden by se v něm podle ní mohlo hrát divadlo, o víkendu by se pak konaly klubové koncerty nebo koncerty klasické hudby.
    Sál divadla by měl mít podle záměru kapacitu asi 250 míst k  sezení. Křesla ale bude možné přestavět, aby vznikl prostor pro koncertní publikum.
    Vedení radnice teprve na projektu začíná pracovat, zatím proto nemá přesné představy o ceně ani o termínu dokončení. Podobná přestavba v jiné části Prahy ale podle Petrové stála asi 70 milionů korun. Tuto částku považuje za maximum, které by městská část měla do případné divadelní budovy investovat.
    Stará kotelna se nachází poblíž multikina Galaxie, tedy v blízkosti metra Háje. Lokalita Hájů je podle Petrové ideální, v oblasti totiž chybí podobné centrum, jakým je na Chodově Kulturní centrum Zahrada.
0 komentářů
přidat komentář