Možné demolici Teska musí předcházet povolení novostavby

Vložil
ČTK
01.03.2006 14:55
Praha

PRAHA - Před případnou demolicí obchodního domu Tesco na Národní třídě v Praze 1 musí být vydáno povolení na výstavbu nové budovy, která by jej nahradila. Uvedla to tento týden radniční komise územního rozvoje, informoval ČTK její předseda Filip Dvořák (ODS). Společnost Tesco Stores ČR však již dříve uvedla, že dům bourat nechce. Chystá prý rozsáhlou rekonstrukci.

Komise se záležitostí zabývala na základě žádosti o vyjádření k záměru demolice této budovy. Žádost radnici zaslala projekční kancelář, která Tesco zastupuje. Zdůvodnila ji tím, že současný dům je zastaralý. Do roku 2010 by prý mohl být nahrazen novou víceúčelovou budovou.
Radniční komise podle Dvořáka chce, aby případná stavba nového domu následovala hned po možném bourání. Nebylo by podle něj vhodné, aby tam zůstal delší dobu prázdný pozemek. Velikost novostavby by měla vzejít z veřejné soutěže, dodal předseda.
Mluvčí Teska Vesselin Barliev před časem označil úvahy o možné demolici budovy za nedorozumění nebo nepochopení. Obchodní řetězec podle něho dlouhodobě zvažuje její rekonstrukci a modernizaci, a to za provozu. Oprava by se mohla týkat i vnějšího pláště domu.
Obchodní dům Máj, nyní Tesco, byl dokončen v roce 1975. Budova vznikla podle návrhu architektů Miroslava Masáka, Johna Eislera a Martina Rajniše na místě novogotického Šlikova paláce.
0 komentářů
přidat komentář